pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Ke knize jsem přistupoval tak, že mně paní Karlíková už asi nemá čím překvapit. Bohužel překvapila, a to hned v úvodu, když píše, že v Česku byla nuda a tak jsem odjela dobrovolně zpátky do Bosny. Přísloví - „Podruhé vstoupí do téže řeky pouze ti, kteří se jdou utopit“ ji zřejmě nic neříkalo. A ještě přidám, že i malé dítě ví, že pokud se spálí o rozpálené kamna, tak už příště nikam sahat nebude. Její návrat za svým přítelem do Bosny jsem prostě nepochopil.
Hlavní děj pro mě tedy už nebyl nijak moc zajímavý. Mně spíše zaujalo její popisování práce překladatelky v MS OSN. Osobně jsem totiž strávil jeden turnus SFOR v oblasti Banja Luka a vcelku poznal mentalitu místních etnik. Souhlasím s autorkou, že muslimští Bosňáci jsou prostě takový …., no hodně jednoduchý národ. Jejich výklad koránu je totiž hodně pokroucený a někdy nepochopitelný. Je to asi dané tím, že jsou to vlastně jen poturčenci.
Toto pokračování, nebo možná, jen jakýsi dovětek k první knize, už čtenářům asi nic nepřinese. Mně totiž už moc nebavil. Nakonec i o její práci překladatelky, jsem se nic zajímavého nedozvěděl. Ale to by asi byla na jinou knihu, jiného žánru.

20.04.2019 2 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Kdo nerozumí humoru, nebo je fanoušek blábolů E. L. Jamesové, tak ať to raději nečte. Toto je "kouzelně střelená" kniha, kterou lze zařadit k filmům jako jsou např. Žhavé výstřely. Kdo se chce hodně zasmát, tak jen doporučuji. A hodnocení? No přece pět hvězd, ať nám ty anonymní autorky odpadů třeba prasknou.

26.02.2018 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Toto je už 25 kniha od Dominika Dána a pořád mně jeho vyprávění hodně baví. Možná někdo namítne, že začátek tohoto dílu je trochu rozvláčnější, ale ujišťuji vás, že má to svůj význam. Dva případy, které spolu zdánlivě nesouvisí, se v závěru spojí. Nemám co více dodat, perfektní příběh, který si zaslouží plné hodnocení a poděkování panu Dánovi.

25.12.2017 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Velmi výborný kriminální román mistra slovenských detektivek. Pro mně jsou knihy Dominika Dána rozhodně blíž, než překombinované romány od Nesba.

16.02.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Toto není klasický Kotleta. V tomto románu se právě vůbec nesetkáte s žádným upírem. čarodějem nebo sexuchtivou bohyní. Toto je poctivě napsaný postkatastrofický román, který klidně může konkurovat všem těm Labyrintům, Hunger Gamesa a dalším zahraničním rádoby literárním blábolům. V určitý momentech je dokonce hodně předčí, protože děj románu se odehrává v naši zemích a hlavní hrdinové jsou naši lidé z masa a kostí.
Kniha je super a doufám, že zaujme i ty sváteční čtenáře žánru scifi.

18.12.2016 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Knihu jsem četl už po vydání. A je zajímavé jak v roce 2016 je stále aktuální. Prostě, dobré české sci-fi se musí podporovat.

18.09.2016 5 z 5

Kallocain Kallocain Karin Boye

V době. kdy tento antiutopický román byl napsán, tak se slovo dystopie ani nepoužívalo. A rozhodně kniha nikde nezapadla, protože se opakovaně vydává po celém světě. Je potřeba si uvědomit, že kniha byla napsána v době, kdy Hitler ovládal polovinu západní Evropy. Srovnávat tuto knihu s dnešními Labyrintem, Hunger Games, atd je jen hloupost a neznalost některých mladých čtenářů. Možná jsem i já v komentáři použil drogu pravdy.

02.06.2016 4 z 5

Označit tuto knihu, jako klasické sci-fi je troufalost. Kniha bez děje, plná nezajímavých postav a kde chybí alespoň náznak vygradování. Plno sladkých rozhovorů, kde není ani kousek vzdoru. Bohužel, tak to v reálu nefunguje a nikdy nebude. Pro mně to byla taková vesmírná družina Rychlých šípů.
Nikomu neberu, že to pro něho byla krásná kniha, ale mně vůbec neoslovila. Na pokračování se netroufám ani omylem, i kdyby se jmenovalo Rosemary má děťátko.

21.11.2022 odpad!

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Jeden božský superman, mnoho zbytečných čarodějů a spousty násilí a brutality. A takový to byl zajímavý začátek. Současná fantasy se snad teď píše trochu jinak, nebo prostě na tuto krvavou fantasy, není ta správná doba. Bohužel, mně se tento příběh zdál až moc jednoduchý, protože brzo zjistíte kdo se stane vítězem.
Opět mně pan Žamboch hodně zklamal.
Slovo Samarkand je ve skutečnosti název třetího největšího města Uzbekistánu.

18.10.2022 2 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

To stejné jako u prvního dílu a to, že Kotleta ztrácí dech. Jeho poslední dobré knihy jsou ze série Spad a od té doby nenapsal nic dobrého.
Knihu jsem si pouze zapůjčil, kdybych měl za to zaplatit, tak si budu vyčítat, že jsem ty peníze raději neprochlastal.

24.02.2022 1 z 5

Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Emil Hruška

Velice dobře a přehledně popsané události v Sudetech před Mnichovskou zradou. 2. světová válka začala vlastně už na podzim v roce 1938. Doporučuji nejenom těm, kteří toto téma vyhledávají, ale také třeba čtenářkám knihy Vyhnání Gerty Schnirch. Hodně věcí pochopíte.

04.04.2021 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Toto by mohla být vcelku dobrá povídka. Těch 350 stran je zbytečných, protože je tam spoustu hluchých míst, které vyloženě nudí.
Když jsem knihu začal číst, nezjistil jsem si o ní žádné informace a proto jsem se docela divil , že asi do 90 strany se v knize neobjevuje žádný živý muž. Film o WW sice znám, ale toto je úplně něco jiného. A kdo hledá souvislost např. s filmem Sexmise, tak je úplně vedle. Tady prostě chybí ta oblíbená hláška:"vem si prášek". Kniha se pomalu plouží, prostředí se mění, podivné nové postavy se objevují, ale akce je pramálo. Někdy je to tak naivní, že jsem knihu chtěl i odložit.
Nakonec jsem to dočetl a dokonce i bez prášku.

10.02.2021 1 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Souhlasím s předešlým komentářem. Knihu bych nedoporučil, ani těm dětem, která je určena.
Zbytečně se jen zařadí mezi ty nepovedené mixy fantasy, viz. např. Ydris, nebo Ollo - Země sváru.
A také mně hodně mrzí, že i u této knihy se okamžitě zde objeví několik nových uživatelů, kteří knihu vychválí do nebes, a tím jejich úloha na tomto webu skončí. Tedy už nikdy DK nenavštíví. Podivné to hodnocení.

15.07.2019 odpad!

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Setkání s čínskou scifi knihou, je jak dostat do ruky erotický román od eskymáckého lovce tuleňů. Prostě je to výjimka a není to každý den. Nejdříve jsem byl plno očekávání, ale samotné čtení mně tak trochu zklamalo. Přiznám se, že raději čtu příběhy z vesmíru, než příběhy o čínských nanotechnologií. A tak, zcela také pochopím, že tato kniha čtenářskou obec rozdělí do dvou skupin. Na první, kteří nechápou proč je kolem této knihy takový humbuk a na druhou, která chrochtá blahem. Já osobně asi zůstávám někde uprostřed. Pokud se mně někdo zeptá jaká ta kniha je, tak popravdě odpovím: „jde to, ale dře to“.

26.01.2018 2 z 5

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.

19.06.2017 4 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce.
Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.

06.06.2017 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)

04.05.2017 1 z 5

Poslední dobou se zde na DK dostalo do módy komentovat a hodnotit knihu podle ukázky, takže i já jsem dnes měl možnost nahlédnout do tohoto veledíla. Je to jasné, peníze dělají svoje a je potřeba ze všeho pořádně vydojit peníze a toto je toho přesný příklad. Jen se divím, že není madam Rowlingové hanba a může se pod něco takového i podepsat. Ukázka byla hrozná, přímo zoufalá a proto dávám to nejhorší hodnocení. Vždyť i ve světě tato kniha se pohybuje na průměrném až podprůměrném hodnocení.
Doplňuji komentář: knihu jsem četl v originále, poslouchal jako audio a viděl záznam z divadla. Pokud jsem na něco zapomněl, tak se omlouvám. Lístky na představení jsem ještě nesehnal, ale famfrpál každý týden trénuji.

28.09.2016 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Snaha o humor byla, tedy u několika hlášek se mohl některý čtenář i zasmát. Mně to připadalo, že snad původně tento příběh byl otiskován na pokračování ve Vlastě nebo v jiném ženském časopisu. Tato kniha neurazí, ale také nenadchne. Pokračování už raději nechám pro jiné čtenáře, asi zejména čtenářkám.

07.09.2016 1 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Prosím všechny čtenáře, kteří začínají s touto knihou, aby se dopředu pokusili oprostit od přílišných očekávání, která by vám mohla celkový dojem z knihy pokazit. Ke knize se totiž spustila velká mediální kampaň. která nemá na české poměry prakticky obdoby. Natočen byl filmový dokument a vydán hudební soundtrack. Vše bylo jen účelové objednáno a zaplaceno. Osobně si myslím, že tato velká reklamní bublina knize spíše uškodila.
Pojem mysterium tremendum znamená fascinující mystický zážitek. Já jsem z této knihy žádný takový zážitek neměl. a přirovnání ke Kingovi považuji za reklamní drzost.
Existuje ještě jedno Mysterium Tremendum. Je to název hudebního alba z roku 2012 psychedelické rockové kapely Mickey Hart Band. Jde o tzv. kosmické zvuky a vychází ze zážitků z drog jako je marihuana a hlavně LSD.
Že, by se autor Sebastian Rainer nechal také nějak tak inspirovat?
"Průša je úchyl".

06.07.2015 odpad!