RenataP RenataP komentáře u knih

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Je až děsivé, s jakou přesností tato kniha znovu vychází. Tak za prvé, že vůbec vychází v novém, rozšířeném vydání. A i když je na světě už od září, naprosto přesně předvídá to, co stalo v Paříži. Je lehké zabít civilizaci. Stačí do ní vpustit agresivní a necivilizované. Je to kniha, od které jen tak neodejdete a až odejdete, zůstanete dost opařeni. Já jsem tak na dvě hodiny přišla o elán a hlavou se mi honilo všechno. Jak logické, jak psychologické, jak zákonité. Není moc co říct k této knize, ta se musí přečíst, protože autor vůbec nepodléhá emocím, sluníčkům ani agresi. Jen cituje holá historická fakta a používá selský rozum a ctí naše předky.

27.11.2015

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Závěr je pro mne ten, že bych si nepřála, aby se i jen část této knihy potvrdila. V některých oblastech bych nechtěla potvrzení ani pídě… protože kdyby k tomu došlo, patrně by velká část lidstva samou hrůzou zešílela. Naprosto obrácené dějiny tak, jak je známe. Ale kdoví, co je v zákulisí nám předkládaných dějin. Rozsáhlá, podrobná, naprosto bezvadná kniha!

25.11.2019

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Navlékněte si tento fialový náramek, který se skrývá v knížce a zkuste to taky. Nestěžovat si. Nebrblat na celý svět a nezaplevelovat si mozek především sami sobě. Jsem si jistá, že tato kniha vás ovlivní minimálně v tom, že si více začnete všímat podobného plevelení. U sebe, ale i u jiných. Konkrétně Svět bez stížností osloví každého trošku jinde, ale mne naučila, a to si myslím, je obecné, alespoň rozeznávat v životě věci důležité a věci nedůležité a zbytečně zatěžující.

12.12.2017

Poslední naděje civilizace Poslední naděje civilizace Benjamin Kuras

Tato kniha je hlubokým, dokumentárním pohledem nejen do historie Evropy, ale také studií psychologickou i obyčejně lidskou a logickou, která nám osvětlí důvody, proč se asi žene Evropa do záhuby. Chtě nechět totiž ten pocit mít budete. Důvody jsou zcela jasné a zcela zřetelně pochopitelné. Bohužel. A o to větší zoufalství zažívá ten, kdo vidí stav věcí, jaký je, a přesto v podstatě ze své pozice má jen velmi málo šancí něco nějak ovlivnit. Rozvíří vám v hlavě myšlenky, zapne naplno logické uvažování a hlavně – fakt, že historie se opakuje. A opět říkám, bohužel.

01.10.2016

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Mě připadala skvělá právě tou rozvleklostí, doslova jsem si u ní lenošila na těle i na duši. Až natolik, že zas naopak bych pokritizovala příliš velký spád ke konci, kterého mi bylo trochu líto. Já tolik chtěla lenošit u ústřic, česnekového másla, vína a dočkat se třeba dalších oustřiček.
Takže za mě náladovka, pohodovka.
Skvělá atmosféra, Doggerland je místo, které skutečně nebudete chtít opustit.

05.08.2019

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Souhlasím s tím, že je to literární skvost. Mimořádně silná kniha, kterou zhruba od padesáté stránky už neodložíte. Trvalo mi, než jsem se začetla, protože začátek je informačně nahuštěný. Stejně jako říká autorka, je to opravdu potřeba, abyste pak lépe pochopili to, co bude popisovat svým příběhem. Jaký je opak slova „fantastický“? Příběh je právě takový, děsivý, přitom je psán s nadhledem a přídechem obrovské síly a vůle přežít, jakou měla autorka.
A co doporučuju určitě? Najděte si pak autorku na youtube. Zážitek z té zdánlivě křehké maličké dívky, bude ještě intenzivnější.

27.02.2016

Místa, která vás děsí Místa, která vás děsí Pema Chödrön

Kniha, která léčí depresi? Takový by mohla dělat dojem. Faktem je, že opravdu zajímavým způsobem s nádechem buddhismu vysvětluje příčiny nedobrého psychického stavu člověka a navádí ho na cestu za radostí, jednotlivá jednoduchá cvičení učí opět se radovat z maličkostí , bojovat s leností své duše a se zlozvyky. Se závistí, zlostí, probírá emoce jednu za druhou. Pro mne to třeba byla velice inspirativní kniha.

27.11.2015

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Velice syrová kniha, ve které autorka bravurně popsala reálie a také lidskou psychiku. I děj, který je s naprostou syrovostí neskrývaný a děje se patrně opravdu tak, jak by se v tu chvíli děj. Stud jde stranou, když jde díky jiným lidem stranou i lidská důstojnost.
Kniha mne bolela, ale nejspíš proto, že jsem se styděla za příslušnost k lidské rase, která tak nevybíravě zachází s bližním a se ženami. Válka - neomlouvá. Vybroušená stylistika a dokonalá znalost reálií jen prohloubila čtenářský zážitek.

Trailer k filmu https://www.youtube.com/watch?v=97gSwtbBI-w

06.10.2015 5 z 5

Ateliér života Ateliér života Vladimír Kafka

Vladimír Kafka patřil meze nezapomenutelné terapeuty lidských duší a spisovatele, jejichž tvorba byla darem. Je dobře, že jeho rozpracovaná díla dává dohromady jeho partnerka a s obrovskou úctou a pokorou máme znovu možnost nahlédnout do jeho duše, pracovního stolu a v Ateliéru života – do jednotlivých fází jeho života. Poznat ho i jako chybujícího muže, který zmoudřel. A každý v tom najde to své, tu svou naznačenou životní křižovatku.

28.03.2019

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Co kniha naučí? Rozeznat svůj vztahový typ, rozeznat, na jakém základě si vybíráte partnery, ale i ke komu jste přitahováni v jiných mezilidských vztazích. Poznat svoje slabiny i silná místa. Je tu dost návodů, jak s tím vším pracovat, jedno je ale jisté a zázrak nečekejte. Nikdy nepřijede princ na bílém koni a nevyřeší to za vás. Bohužel špatný vztahový typ se musíte přeučit sami. A je to běh na dlouhou trať. Naučíte se tu poznat svou sebehodnotu, odpustit všem, kteří ve vás to úzkostné nebo vyhýbavé vypěstovali a udělat první kroky směrem do nového života a nového pojmutí světa jako takového.

21.03.2019

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Tak tohle se opravdu povedlo! Dokonalý návod na to, jak návodně vzbudit svou TĚLESNOST. Lidské tělo je jako studna fyzických i emočních reakcích v závislosti na stimulaci těla, ale i mysli. Prostředí, slova, vůně, jídlo – to všechno hraje v lidské sexuální hře obrovskou roli. Duše a dokonalý návod na fyzické vzrušování, které se v atmosféře intimity stává nesnesitelným. Už vím, proč chlapi vyhledávají profesionální společnice. Právě PRO TO, co je napsáno v této knize.

03.03.2016

Kouzelná mapa Kouzelná mapa Colette Baron-Reid

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Zdánlivě složitý příběh plný mystických a fantazijních postav si v průběhu čtení doslova "sedá" do duše a u čtení jsem občas zažívala až mystické a hluboké duchovní zážitky, kdy mimo knihu ke mne promlouvalo mé vlastní podvědomí.
Neskutečný zážitek!

12.12.2013

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Krásné psaní o duši zvířat, o jejich roli v našich životech, o úhlech pohledu z jejich strany. Jedno si z knihy odnese každý: Zvířata mají obecně mnohem méně myšlenek v hlavě, žijí naplno přítomnost, vnímají náš svět jinýma očima, svými zostřenými smysly a intuitivně mnohem víc, než my. Vidí nás jinak, než my sami sebe. V jistém smyslu jsou duchovnějšími bytostmi než lidé. A měli bychom se od nich učit.

17.01.2019

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Shrnuto je tady opravdu vše v základu. Někdy mi přišlo, že témata jdou víc do hloubky, někdy jsou opravdu jen povrchně. Ale i tak pro někoho, kdo o tomto vůbec nic neví, nebo před tím zavírá oči, je to dost šokující čtení.
Rozhodně bych k tomu doporučila třeba i knihy B. Kurase, který o podobných tématech píše v širších souvislostech a se zdroji.
Ale v podstatě se dá říci, že se informace shodují. Tohle je dobrá učebnice ZÁKLADU. Už tak je dost problém ji rozdýchat, protože informace jsou vážně síla.

26.06.2018

Tajemství bohyní na Žítkové Tajemství bohyní na Žítkové Vlastimil Hela

Mě tato kniha přišla jako maximálně možně pojatý nadhled v tomto tématu. Kniha Josefa Hofera, i jeho názory, život - to je prostě poplatné té době - už jen z toho hlediska to má obrovskou cenu, vidíte a cítíte, jak tehdy lidé žili. Autor se k tomu vyjadřuje citlivě, bere v potaz tehdejší dobu.
Ano, přímo bohyním je tu věnováno možná méně než jsem čekala, ale já si myslím, že spoustu si toho lze najít i mezi řádky a hlavně - je mi líto, že mizí v propadlišti dějin, protože toho mohly i v dnešní době hodně nabídnout.

01.05.2018

A proto nejíme zvířátka A proto nejíme zvířátka Ruby Roth

Nejíme a také si jich vážíme – to byl pocit, který po prolistování a pak i po přečtení této knihy, mnou zacloumal věru velice! Je to dětské vnímání, které tady autorka velmi hezky popisuje a vysvětluje dětem, jakou psychiku mají zvířata a jak s nimi lidé často nakládají jen proto, že je potom jedí. Je to skutečně nutné? No, to je pak otázka zasetá do malých hlaviček.

07.01.2018

Tantrický orgasmus pro ženy Tantrický orgasmus pro ženy Diana Richardson

A je vlastně jedno, jestli jsou to slzy bolesti, prohlédnutí, dojetí nad tím, že vám konečně někdo rozumí, nebo slzy štěstí a dojetí nad tím, že vaši ženské duši i tělu někdo tak dokonale rozumí.
Ta péče, podávaná přes písmenka, kterou autorka dovedla k naprosté dokonalosti, je velmi léčivá v tom, že urovnává ženskou psychiku tam, kde má být. Tedy nikoliv dotlačena na své hranice tím, že jsme nuceni žít jako muži a žít jejich styl sexuality, ale jak ten pocit popsat??? Hm... asi jako když se po celodenní námaze při ryze mužské práci dostanete konečně do vany plné horké vody a levandulové pěny....Asi tak.

07.11.2017

Enneagram Enneagram Don Richard Riso

Byla jsem tímto překvapená a chycená do dokonalosti pavučin lidské psychiky, která se tu rozvíjí takovým způsobem, že psychologické knihy a astrologické rozbory jsou jen slabým odvarem. Z prvotního úžasu jsem přecházela do ochromení tím, co čtu, co cítím, jak dokonalý systém psychologického rozboru osobností enneagram je. Rozhodně doporučuji, je to čtivo a studium na celý život a dobrý pomocník nejen do mezilidských vztahů, ale i prostředek k sebepoznání a seberozvoji.

25.10.2017

Žít s lehkostí Žít s lehkostí Pema Chödrön

Nesouhlasím s autorkou snad úplně se vším, ale drtivá většina textu je opravdu vhodná k hlubokému zamyšlení a dokáže vám změnit názory či alespoň o nich přemýšlet jinak. Navíc nevykresluje svět nějak zvlášť krásně a sluníčkově a hodně práce dává na bedra člověku samotnému. Ono to ani jinak nejde. Ale přesto jsem velmi ráda, že se o své učení, které jinak praktikuje ve svém klášteře, podělila knižní formou. I nezasvěcený čtenář odejde s pocitem, že právě dostal pohlazení po duši a lehké jemné pobídnutí k tomu, aby svůj život prožil naplno.

28.08.2016

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras