RTG RTG komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

U prvního a druhého dílu jsem si řekla: bomba.
U tohohle: hm, no a co?
Musím říct, že mě poslední díl celkově dost zklamal a jediná věc, která ho podle mě zachránila od jisté zkázy, byl konec. Ten dostal spád stejně jako předchozí díly, stejně ale myslím, že si knihu znova nepřečtu.

30.04.2021 3 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Když člověk přeskočí ty dvoustránkové monology, tak je kniha vlastně docela zábavná. Když si člověk uvědomí, proč to všechno don Quijote dělá, tak je to dojemné. Úplně rozumím šílenství, které se okolo knihy tehdy rozpoutalo, bohužel dnes je kniha pro většinu čtenářů nesmírně nudné utrpení.
Jedno pozitivum ale stejně má: už nikdy nebudete muset přečíst jediný rytířský epos, protože je budete znát všechny nazpaměť ;-)

30.04.2021 3 z 5

Hurá na kajak! Hurá na kajak! Milada Rezková

Úplně obyčejné vyprávění Eliščiny babičky o prázdninách... Nebo ne?
Krásná, neobvyklá kniha, která poutá nejen svým vzhledem. Rozhodně si na ní něco najdou i dospělí, nejen děti.
Panebože a ty fotky...

30.04.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Na tuhle knihu je lepší (stejně jako na hromadu dalších skvělých knih) nespěchat. Dát jí čas a ona se rozjede.
Za mě úžasná kniha, ze které místy mrazí až do morku kostí. I když jsem myslela, že se něco musí příšerně pokazit, nic se nepokazilo a nakonec to ani se svržením Fulberta nebylo tak žhavé.

29.04.2021 5 z 5