rusalka1 rusalka1 komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Podľa mňa najsilnejšia kniha čo sa pocitov týka, je naozaj ťažké uveriť že túto drámu prežíva iba 17- ročné dievča. Koniec som čakala, no tie úmrtia behom celej knihy vo mne prebudili slzy. Myslím že nad touto knihou a nad vymyslenou budúcnosťou sveta, ktorá by sa môže podobať skutočnosti budem dlho uvažovať.

07.05.2011 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

vrchol série, SPOILER! zdrtilo ma ako to Rose skončila s Adrianom :/

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

pekné.... neviem čo viac k tomu dodať....nezaujalo ma to veľmi ale dobrý námet, taká oddychovka na večer :)

06.11.2011 2 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Určite je to najlepšia časť zo ságy a ten koniec, zvyčajne pri knihách neplačem ale toto ma fakt dojalo

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

zo začiatku ma táto kniha veľmi neoslovila, ale po smrti Kataríny staršej to bolo čoraz zaujímavejšie. Aj keď je to zatiaľ kniha ktorú som najdlhšie čítala :D dodatok k 12.5.- už to nieje kniha ktorú som najdlhšie čítala :D

20.03.2011 3 z 5

Tak táto kniha ma teda riadne pobavila. Zbožňujem absurdný humor Jonassona. Keďže som nečítala Starčeka neviem porovnať, či ho bola táto kniha 'cez kopírku' alebo nie. ALE rozhodne bola skvelá. :)

17.06.2014 5 z 5

Prázdniny na planéte Coleida Prázdniny na planéte Coleida Kir Bulyčov (p)

Jedna z kníh, vďaka ktorým som sa dostala ku sci-fi už ako dieťa. Krásny príbeh.. zaujímavý, napínavý aj vtipný , obsahuje veľa zaujímavých postáv a mimozemských druhov, vďaka ktorým vám naplno naštartuje predstavivosť. :)

24.01.2014 5 z 5

Záblesk Záblesk Alexandra Adornetto

Pekná oddychovka.. zo začiatku milé neskôr však otrepané. Koniec bol očakávaný. Aspoň obálka je nádherná :)

03.07.2011 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

ponurý temný dej polepšovne ma hneď vtiahol do príbehu, no od kedy Luce zomrela najlepšia kamoška a ona zistila o všetkom pravdu šlo to dole z kopca :/

20.03.2011 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

s Twilightom to má dosť spoločné, veď už ten začiatok, zoznámenie na Biológii :D ale aj tak to je úžasná kniha, patrí k mojim najobľúbenejším :)

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Okeeej, už viem akú knihu ľuďom odporúčam, ak budú chcieť niečo s upírmi. :) Skvelé, skvelé, skvelé ! Pre mňa bola táto časť dokonca lepšia ako prvá. Fantasy s peknou dávkou krvi, skvelého temného humoru a dokonca troškou mini romance.

19.09.2014 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Zaujímavé myšlienky, no napriek tomu túto knihu čítam už viac ako rok. Veď autor, tak kázal ! :D

10.06.2014 3 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Lepší ako 1, opisy niektorých situácií boli dosť podrobné a krvavé (tak to mám rada :D).
Zdá sa mi, že Anita je čím ďalej vtipnejšia, sarkastickejšia a papuľnatejšia :) (a mocnejšia)
Páči sa mi, že Jean Claude v knihe nebol zmienený od začiatku a Anite sa o ňom ani nesnívalo ani naňho nemyslela, ako to robia hrdinky v mnohých knihách. :)

27.01.2014 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

na viacerých weboch som čítala recenziu na túto knihu a teraz neviem či im za ňu zaplatili alebo to písali 11-ročné deti. Námet tejto knihy je v celku dobrý už som sa tešila ako si znova prečítam niečo o čarodejniciach... lenže ako som sa začítala zistila som že to je fakt pre inú vekovú kategóriu.. a pritom je to označené ako YA... keby som to čítala tak pred 6 rokmi tak by sa mi tá kniha určite páčila.. :D... noo okrem pár pasáží ktoré boli skor pre staršie ročníky :D

06.07.2012 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No nemám slov, aj keď jednotka sa mi zdala lepšia... ale ten koniec.. niečo také som vôbec nečakala, čakala som skôr Peetov koniec a nie toto .... teším sa na ďalší diel :)

06.04.2011 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

vynikajúca kniha a takisto aj film, patrí k mojim najobľúbenejším od Austenovej a vôbec patrí k mojím najobľúbenejším vôbec :)

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

waau .. dnes som túto knihu prečítala a som ohromená, zatiaľ najlepšia kniha akú som kedy prečítala :)

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

štvrtá a šiesta časť sú moje najobľúbenejšie :)

20.03.2011 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Najlepší diel zo série :)

15.06.2016 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Taaakže, tento komentár bude asi dosť negatívny....

Čítala som celkom dosť romantických či erotických kníh a tak mám aký-taký prehľad. Nechápem ale vysoké hodnotenie tejto knihy. Seriously ? Veď ja som to ani nemohla dočítať. Toto je tak mimo normálneho života... snobskí ľudia, pre ktorých iba značka niečo znamená a na druhej strane najchudobnejšia myška pod slnkom. Chápem, že chceme čítať o niečom inom ako o našom obyčajnom živote... ale toto je už veľa. :D

02.10.2014