Taufa Taufa komentáře u knih

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha hezký, čte se sama a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games jsem ve třetím dílu spatřoval nejméně, což je pozitivní. Třetí díl mi úrovní přišel podobnější prvnímu, děj se občas táhne a pak naopak až moc graduje a letí, přesto DOPORUČUJI! 4/5!

25.11.2023 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha krásný, čte se sama a detailní ženský popis ať už barev, pocitů a vůní příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games knize dost ubírá a je zde opravdu hodně společného. Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce. DOPORUČUJI a těším se na další díly! 5/5.

07.08.2023 5 z 5

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Pokud jste četli Tajný život stromů, tak budete zklamaní. I kniha Můj první les mi dala více. Kniha neobsahuje moc zajímavých informací o lese a stromech. Kapitoly jsou dost krátké a uměle na sebe navázané. 3/5

01.03.2023 3 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

(SPOILER) V knize se dozvíte zajímavé informace, pár tipů na zatím neobjevené výlety. V druhé polovině knihy mi vadilo množství chyb, slabší fotografie a hlavně autorovo posuzování, co je hezké a co ošklivé. Nechápu, proč bych neměl chodit do brněnské ZOO nebo proč jediné NdB, co stojí prý za zmínku je Reduta… :/ 3/5

03.09.2021 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Z prvních tří dílů pro mě určitě nejslabší kniha. Děj se mi táhnul a neměl napětí tak, jako první díl. Mluvící pes se mi do původně propracovaného a zajímavého příběhu nehodil. Fotografie vždy krásně doplňují příběh. Když se dvojkou prokousáte, čeká vás o úroveň lepší třetí díl!

11.01.2021 4 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Je to pěkná kniha, bohužel na úroveň knihy Moudrost vlků zdaleka nedosahuje. Pejsky mám rád a zrovna mám štěně, takže nějaké poznatky byly přínosné a zajímavé. Se vším v knize nesouhlasím a zvláště poslední kapitoly o hřbitovech a urnách jsou spíše ujeté než zajímavé! 4/5!

04.06.2024 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Pár zajímavých myšlenek v knize je, ale za mě je v knize vše dost opakované, stručné a jednotlivé signály pejsků jsou zde málo vysvětlené. Čekal jsem zajímavější knihu, 3/5!

28.05.2024 3 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

To bylo velmi zajímavé čtení. Pan Desenský opravdu rozumí pejskům, dokládají to dlouholeté zkušenosti a můj oblíbený seriál Kočka není pes. Nejvíc rad jsem si vzal z kapitoly o přivolání psa a jak s ním chodit na vodítku. Naopak kapitola o léčitelství a všemohoucích kamenech mě moc neoslovila, proto, 4/5!

26.05.2024 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Jazyk má kniha hezký, čte se sama a detailní ženský popis ať už barev, pocitů a vůní příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games knize dost ubírá a je zde opravdu hodně společného. Druhý díl mi přišel o dost slabší než první. Děj se občas táhne a pak naopak až moc graduje a letí, přesto DOPORUČUJI a těším se na poslední díl! 4/5!

03.09.2023 4 z 5

Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Jak myslí špičkový obchodník - Co odlišuje ty nejlepší od průměrných Martin Limbeck

V knize je pár zajímavých myšlenek (nejvíce ohledně argumentů k cenám). Celkově se mi kniha moc nelíbila, ego autora je na mě moc vysoké a nějaké názory jsou proti sobě. Například kniha Jak získávat přátele a působit na lidi mi dala o hodně více! 3/5

16.12.2022 3 z 5