Tynaja Tynaja komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

To bylo něco tak silného, že na tu knihu nikdy nezapomenu (recenzi píši po roce a půl od prvního přečtení knihy). Četla jsem ji i v angličtině, i v češtině, v obou případech dechberoucí zážitek. Je to apel pro nás, abychom si vážili míru, je vykoupen nesmírným utrpením statečných lidí.

20.05.2024 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Tak toto byla pecka! Klobouk dolů před autorkou, kolik zápletek do knihy vložila a udržela jejich logiku a nit až do konce! Kniha se mi moc líbila, jen jsem pořád čekala, kdo umře, přece není možné, aby to byl takový happy end (rozuměj, předtím jsem četla její knížky Sen o Somersetu a Poselství růží, tam se to úmrtími jenom hemžilo..). Pěkně se to četlo, dávám ji na roveň k Sen o Somersetu. Kniha vypráví příběh dvojčat, která se narodila matce, která je od sebe ze sobeckých důvodů oddělila. I když začátek jejich života nebyl jednoduchý, sourozenci přestáli všechna příkoří a dostalo se jim šťastného života s těmi, kteří je milovali. U autorky oceňuji krátké kapitoly, napínavý děj a myslím, že jsem se i poučila o tom, jak to mohlo v Texasu vypadat v časech objevování ropných polí. Velké díky i překladatelům do českého jazyka, povedlo se to na jedničku!

13.05.2024 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Pěkná kniha, ideální na dovolenou, budete mít přečteno za dva, tři dny :-).
Dala bych 3,5 hvězdičky - je to lehké, nenáročné čtení.

06.05.2024 4 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Krásně vymyšlený příběh, čtivý - jako všechno od Coriny Bomannové. Kniha předkládá příběh neteře hraběnky Agnety od chvíle, kdy Mathildě umře matka. Dostává se na panství Lejongard a zde začíná nový život. Svoji pozici si tam teprve musí najít, vše je nové, ne všichni jsou k ní milí. Také ona není bez chyby a je pro ni šokující přijmout pravdu o svém původu. Odjíždí a snaží se vybudovat si nezávislý život. Po nějakém čase se na statek vrací, urovnává zpřetrhané vztahy a spolu s Lejongardovými řeší nově vzniklé situace způsobené druhou světovou válkou.
Já bych knihu do červené knihovny nezařadila, není to klasický zamilovaný román. Je zde spousta situací, ze kterých si můžu vzít příklad, jak byly zvládnuty. A o to podle mne jde: aby mne kniha nějakým způsobem obohatila. Již se těším na poslední díl této trilogie. A vy neváhejte - běžte si to půjčit a přečtěte si to, neztratíte čas :-)!

20.05.2024 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Dávám 3 hvězdičky, hezká, nenáročná kniha. Velmi citlivě byly popsány příběhy Magnusova mládí v době druhé světové války, jak těžké bylo přežít a pak se s tím co prožili, vyrovnat. Příběh byl pěkný, když chcete něco, co dobře dopadne, tak je to dobrá volba :-).

02.06.2024 3 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Krásná kniha, na kterou ráda vzpomínám. Na základě jejího přečtení jsem si půjčila Poselství růží, to ale pro mne tak špičkové jak Sen nebylo.

06.05.2024 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Leila Meachamová UMÍ psát, to je bez debaty. U této knihy mně však vadilo, že jsem se hned v první kapitole dozvěděla, že se bude jednat o retrospektivní, melancholický příběh dvou milujících se lidí, jejichž láska však nemohla být naplněna. Moc jsem se tedy na čtení netěšila, i když děj měl spád a spisovatelka umí čtenáře ke knize připoutat. Za mě však jen 3,5 hvězdičky. Jsem ráda, že jsem Sen o Somersetu četla jako první, po přečtení Poselství růží bych už o něj asi neměla zájem v domnění, že to bude podobné čtení jako tato kniha. Nicméně klobouk dolů před umem autorky!

06.05.2024 4 z 5

Olive Kitteridgeová Olive Kitteridgeová Elizabeth Strout

Pravděpodobně moje první kniha, kterou jsem nedočetla do konce. Snažím se vždy dočíst všechno, tentokrát jsem však už cca 80 stránek před koncem nechtěla plýtvat časem a číst další ponuré příběhy. Za mne jedna z nejdepresivnějších knih, co jsem kdy četla (a tím si ji budu pamatovat :-)).

23.04.2024

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Moc pěkná knížka, pěkně se četla, ideální na dovolenou :-).

22.04.2024 5 z 5