uzivatel9146 uzivatel9146 komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tohle je epos. Každý jsi projde peklem a tuhle knihu prostě člověk hltá, zde se fanoušek filmu dočká zakončení které ve filmu vůbec nebylo. Takže je tu i hodně materiálu co Jackson do filmu nedostal. Kniha je ukončena detailním popisem ras , popisků elfů ,apod... všichni přečíst

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Co tak k tomu říct tohle je prostě kniha kterou by měl každý člověk přečíst alespoň jednou. Mám trošičku problém s částí kde vystupuje tom bombardil ale jinak prostě paráda. Jedná se o rozjezd příběhu a končí i velmi napínavé. Pokud jste viděli filmy tak jste prakticky četli knihy, on to docela Jackson převedl ve formě že tam skutečně je skoro vše důležité. Prostě to přečtěte jestli ještě váháte, stojí to za to

09.08.2022 5 z 5

Krásná pohádka a dobrý začátek. Tolkien sám řekl že v té době co hobita psal tak netušil nic o pokračování v podobě pána Prstenu a také to že je kniha věnována dětem což jde hodně cítit přeci jenom draci a hory zlata jsou spíše z pohádek. Bilbo je fajn i jeho společnost trpaslíků pobaví a konečná bitva jako blackout je geniálním tahem. Velmi pěkné dílo

Duna Duna Frank Herbert

Co k tomuto dílů napsat. Snad jen to že jsem se od ní neodtrhnul až do konce už mluví samo o sobě. Je to takové game of thrones v kosmu ale velmi zaměřené na postavy a jejich dialogy. Herbert vykraftil velmi zajímavý svět hodně přebrany z reálné podoby některých afrických zemí. Samo že melanz je takový FUEL téhle knihy. Moc se mi líbilo že každá skupina lidí zde má svůj záměr a je zde vždy něco víc. Čtu i druhou knihu spasitel duny a ta je o poznání jiná, neřekl bych horší ale na první díl nemá. Opravdu doporučuji někdo jsi tuto knihu zamiluje jako já a vidím i ostatní jak jí nenávidí. Nejlépe poznáte jestli styl Herberta je pro vás po přečtení cca 100 stránek. Příběh se v žádném bodě nějak nerozjizdi jak tu někteří komentují , je to spíše takové ups and downs ale po celou dobu zajímavé. Žádná pasáž se nějak netahla a celé to mělo i dobře napsaný konec. Doporučuji jedno z nejlepších děl co jsem za život četl

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tohle je povinnost která je tu pro všechny co se prelouskali prvním dílem. Zde se všechno naplno rozjíždí a sledují se zde 2 odlišné linky, jedné Froda a sama a druhé aragorna a společníků. Tolkien nás seznamuje s naprosto nádherným světem stredozeme. Jeho styl psaní dokáže tajit dech. Popis krajiny je jeho specialitou a zdá se že je i velkým fanouškem stromů a přírody celkově. Tato kniha je klenot který se leští a ve třetím díle se z něho stává dokonalost sama. Místama mě i ukapla ta slza

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Tolkienu syn Christopher je to čemu dnes říkáme gigachad. Takle deep divovat do otcova díla a pro všechny jeho fanoušky přivést na svět něco tak úžasného jako je Pád Gondolinu, tleskám. Protože Jrr. Tolkien nikdy kompletně nedokončil Pád gondolinu podle jeho představ tak se v této knize nacházejí asi 3 velmi odlišné formy o příběhu. Mým nejoblíbenějším je určitě první z nich kde je spoustu epickych bitev, hrdinů, a melko. Prostě paráda, super kniha pro fanoušky Středozemě povinost

Barva z kosmu Barva z kosmu Howard Phillips Lovecraft

Tohle je pro mě vrchol lovecraftovy tvorby. Naprosto šílená a nepredstavitelna brutalita která jsi nebere servítky. Rodiny mě bylo líto a konečná pasáž mě bude děsit do smrti v nočních murach. Slyšel jsem i audioknihu která je volně dostupná na youtube, pokud nemáte materiál v papírové podobě tak doporučuji takto večer pustit a nechat představivost běžet na plné obrátky

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Už jen za to zpracování to je full. Nikdy jsem nic podobného nevidět, je to takový self vyšetřování kdy procitate spisy, výpovědi apod. Celkově jsi tak dáváte do kupy obrázek o událostech beyond tv show. Tohle je frostova novela takže nehledejte nějaký 100% odpovědi ale kdo je blíže lynchovy než jeho co creator Frost?

04.09.2022 5 z 5

H. P. Lovecraft – Komplet Sebraných spisů H. P. Lovecraft – Komplet Sebraných spisů Howard Phillips Lovecraft

Tohle je pro mě mistrovské dílo. Lovecraftova atmoska se přímo hltá. Jeho génius spočívá v tom že drží tajemství nikdy zbytečně u monster apod. nechodí do detailu a spíše vykresluje atmosféru kolem. Ano spousta jeho děl je hodně hutnych a psaných velmi starým způsobem podobným jako Poe což byl jeho největší vzor. Chudák lovecraft odešel moc brzo a mrzí mě že po něm nezbylo více materiálu. I tak za život napsal ty nejvíce creepy povídky co jsi člověk umí představit nejde tu přímo o nějaký jumpscare ale je to o tom že je tu něco víc, starého, nepředstavitelné, nebezpečí. Jeho nejbarevnejsim dílem je pro mě dream Journey to Kadath. Pro mě masterpiece a kéž by se ho ujal nějaký dobrý režisér nebo game dev a zpracoval ho pro moji konzumaci. Nicméně lovecrafta miluji a je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Není pro každého ale mě sedl. Tahle kolekce je levná, zahrnuje hodiny zábavy a obsahuje všechna důležitá díla i pár renomovaných kousků, komentář na konci o vzniku povídek potěší a dozvíte se o lovecraftovy více což je fajn. Je to pro mě van gogh literatiry

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Těžké ctivo, hlavně začátek který vás zaplatí jmény a pojmy. I tak pro faunska naprostá povinnost. Nečekejte pána prstenů. Tolik příběhu zasazené do jedné knihy že by to člověk mohl studovat do smrti. Moje nejoblíbenější postava je Melko který je takový loki a poté jeho nejbližší sauron. Fandil jsem i noldor a trpaslíkům z morie jen neměli tak hluboko kopat :)

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Hurinovy děti jsou opět dílem které seskladal z otcovych poznámek a textů jeho syn christopher. Čtě se to pěkně daleko snadneji než silmarilion. Hodně to připomíná pověsti řecké. A celkově se mi to líbilo i když je asi jasné proč to nikdy jrr nedokončil. Myslím že i sám christopher to v knize zmiňuje že prostě lidé by nečetli a vydavatelé by z toho neměli prachy.

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Studna vědomosti o Středozemí, jen se stačí napít. Kniha je také velmi komentovaná takže čtěte pasáž co napsal jrr a pak to komentuje jeho syn velmi zajímavým komentářem. Tohle je opravdu pouze pro ty hardcore fanoušky ale doporučuji

09.08.2022 3 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Tohle je dílo ukazující že tolkien není pouze talentovaný fantasy autor ale talentovaný spisovatel celkově. Velmi čtivé a pěkné i zdejší poezie je fajn a místama hodně hravá a někdy i dost smutná. Za mě celkově pěkná sbírka a protože jsem tolkienuv fanboy tak plné hodnocení

Tolkienovy temné síly Tolkienovy temné síly David Day

Na knihu se pěkně kouká, obrázky a ilustrace jsou moc pěkné info které kniha poskytuje už ale nic moc. Neustále se zde přiřazuje pouze to odkud se tolkien inspiroval místo více deep divu do temných sil jako takových. Jsou to trošičku vyhozené peníze čekal jsem více.

09.08.2022 2 z 5

Zničený muž Zničený muž Alfred Bester

Zničený muž. Ten Title se mnou hnedka ladil. Nevěděl jsem do čeho jdu ale kniha mě naprosto pohltila. Rád bych viděl nějaké filmové zpracování má To veliký potenciál a další věc je představivost autora v těchto letech kdy to bylo napsáno je fenomenální. Jedná z mých oblíbený knih v kolekci sf