Valdora Valdora komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Klobouk dolů před autorkou, která zpracování tohoto románu věnovala deset let. A také je to velmi znát. Dílo je celistvé, propracované do nejmenšího detailu.
I když "jakože dobové" zápisy, výtahy z archivu apod. děj zpomalovaly a občas mě odrazovaly od dalšího čtení, jsou pro pochopení celého textu a dějové linky, důležité.
Možná právě proto nedávám 5 hvězd, i když je kniha skvělá a stojí rozhodně za přečtení.
Čtenář se nesmí nechat hned na začátku odradit rozsahem.

10.02.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době opravdu silný příběh, na který jen tak nezapomenu. A určitě si od autorky přečtu další knihu.

27.05.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha, plná poetiky. O lásce člověka k přírodě, o jejich dokonalém soužití, ale také o pocitech osamělosti a obrovské síle k životu. Po dlouhé době šlo o příběh, který mě opravdu chytl za srdce a dojímal.
V myšlenkách se budu k "holce z bažiny" vracet.

22.02.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihy paní autorky se mi velice líbí, v podstatě jde o jednu z mála českých autorek, které mne oslovily v posledních letech. Přečetla jsem od ní všechno, a tak jsem neváhala koupit i tuto knihu. Je pravdou, že jsem ji přečetla za tři dny, ale musím říct, že mě příliš nenadchla. Alternativní historie mi nevadí, ba právě naopak. Jenže když má člověk npřečteného např. Orwella neubrání se srovnání a v tomto směru si myslím, že si autorka uklousla velké sousto. Chybí mi větší dotažení a rozepsání reálií, celkové pojetí doby mi přijde naivní, jakož i vykreslení některých postav. Takové černobílé vidění.

16.05.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Přečetla jsem na doporučení kolegyně z práce, jde o první knížku od této autorky. Určitě nezůstane u jediné. Má velmi čtivý styl, co vás chytne a už nepustí. Přelouskala jsem to za dva dny.

07.02.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Krátký komorní příběh, ale silný svým obsahem. S hlavní postavou jsem trpěla, až se mi hruď svírala, jak mi za ni bylo smutno. Kolik nepochopení, ústrků a trápení musela její dětská duše pojmout.
A konec mě naprosto dostal... Doufala jsem v lepší konec, ale bohužel v opravdovém životě to může skončit stejně tragicky.

11.01.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Na to, že měla kniha tolik stran, mi nepřišel příběh vůbec nudný či nekonečný. Užila jsem si každou kapitolu.
Napínavé a čtivé až do konce.
Rozuzlení bylo pro mě překvapivé.

22.09.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Drak možná spí, ale u této knihy zaručeně neusnete. Přečteno jedním dechem za dva dny. Druhá publikace od této autorky a nezklamala, určitě budu shánět další.

10.02.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tento autorčin příběh mě možná oslovil nejvíce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a napjatě četla dál.

17.08.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět silný příběh z pera Paní autorky. Po celou dobu byl prodchnutý beznadějí a ani závěr nebyl zalitý sluncem.
Příběh se mi jako matce četl velmi těžce a přece jsem se nedokázala odtrhnout. Byl napsaný velmi čtivě.

01.05.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Každá povídka byla jiná a přesto zajímavá. Těžko říci, která mne oslovila nejvíce. Každopádně autorka zpracovala těžké téma a mnohdy se povídky opravdu nečetly lehce. Občasný závěr s trochou naděje mne jako čtenáře potěšil. Takový bývá život, někdy bývá hodně zle a někdy lépe.

16.01.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Od této autorky jsem přečetla první publikaci. Zaujala mne natolik, že určitě vyhledám další.

05.11.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další povedená detektivka, tato autorka mě baví.

18.12.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po dlouhé době jsem četla knihu českého autora, která mne opravdu chytla za srdce. Hodnotím kladně první i druhý díl. Pokud by byl třetí, s radostí jej zase koupím. Bude to pro mne kniha, ke které se budu i po letech vracet.

12.03.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dosud mne žádná detektivka od paní Klevisové nezklamala. U tohoto příběhu oceňuji, že jej zasadila do zahraničí a věnovala se i popisu netradiční norské krajiny. Hezky dokresloval samotný příběh.

09.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Od autorky jsem už přečetla všechny knihy a ani tato mě nezklamala. Je to náročné téma na zprcování, ale autorka jej zdařile zpracovala. S hlavním hrdinou jsou soucítila a jakýsi náznak pozitivního konce mě potěšil.

25.01.2023 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Vyplatilo se vytrvat, pokračování je ještě lepší než první díl. Nabitý dějem a plný zvratů.

14.02.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Líbilo se mi netradiční zpracování a ráda jsem si přečetla o problematice, o které jsem dříve nic nevěděla. Bylo to poutavé a čtivé, přečetla jsem za pár dní.

16.07.2021 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Na knihu jsem narazila náhodou, při stahování knih on-line zdarma na této databázi. Samozřejmě mě zaujala anotace, že jde o detektivní příběh z Ostravy. Mile jsem byla překvapena, že knížka byla velice čtivá, přelouskala jsem ji za dva dny. Spíše než jak detektivku jsem ji ale vnímala jako psychologickou sondu do nitra postav. A rozhodně to bylo přesvědčivé a uvěřitelné.

20.02.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Druhá kniha v pořadí, kterou jsem od autorky četla, a rozhodně mě nezklamala. Mám v plánu číst další.

16.08.2020 5 z 5