Verunka289 Verunka289 komentáře u knih

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

To byla tak skvělá knížka! Příběh mě úplně pohltil, dostala mě atmosféra, oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, asi nemám úplně co vytknout. Možná se mi jen nelíbila naivita Kivy, co se její rodiny týče. Jako čekat 10 let na někoho, kdo se nepustil zatím do žádné větší akce...
Ale dle závěrečné kapitoly se ještě máme hodně na co těšit a já se těším teda extrémně a hnedka sahám po pokračování. A doufám, že v něm dostanou prostor i Tipp a Jaren, protože ty mám moc ráda.

03.11.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ačkoliv romantické příběhy téměř vůbec nečtu, teď jsem na něco takového měla vyloženě "chuť". Příběh byl samozřejmě předvídatelný od začátku až do konce, ale na druhou stranu jsem ani nic jiného nečekala. Hlavní postavy mi byly sympatické a prostředí Kodaně a kavárny jsem si vyloženě oblíbila.

05.03.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

(SPOILER) Knížka mě na začátku strašně nudila, ale nejsem z těch, kteří knihu hned odloží. Nakonec jsem se přece jen začetla, ale celý děj byl až moc předvídatelný.... co bude napsáno v dopise jsem tušila hned od prvních stran a podle mě to musí dojít téměř každému. Dějová linka Tess, Felicity a Willa mi přišla tak trošku navíc.... tam byl pro mě asi jediným zajímavý bodem Connor :D
Od autorky jsem četla už i Sedmilhářky a nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to vlastně hrozně podobné... Sydney a Melbourne jsou tady v podstatě vykresleny snad jako nějaká vesnička, kde se všichni znají, alespoň tak to na mě působilo.

02.11.2021 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Opravdu hodně zvláštní kniha, vlastně nevím, jestli jsem ji vůbec správně pochopila, podle mě si ji asi každý může vyložit po svém. Nicméně ilustrace jsou opravdu dokonalé!

20.05.2021 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Miluju tu knížku! Nemohla jsem se odtrnout, musela jsem číst při vaření, ve vlaku, ve vaně.... Hodně dlouho jsem se do žádné knížky takto moc "nezažrala". Rozhodně to pro mě nebyl typický upírský příběh a určitě bych nesrovnávala absolutně s Twilight. Toto bylo víc dospělé, napínavé, neokoukané.
Seriál jsem zhlédla až po dočtení knížky, ale už předem jsem věděla, že Matthewa hraje můj oblíbený herec Matthew Goode a je možné, že i proto mě knížka bavila o to víc.

25.01.2021 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Moc se mi na knížce líbila neobvyklá duchařská tématika. Právě ta udělala z jinak celkem běžné detektivky velmi zajímavé počtení.

28.03.2019 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Napínavá kniha od začátku až do samotného konce. Pro mě obrovské překvapení a hodnotím i lépe než některé severské detektivky.

24.02.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi kladně hodnotím to, že mě knížka dokázala zaujmout hned první kapitolou a napětí si udržela až do samotného konce. Jen ten závěr mi už potom přišel takový hodně rychlý, možná až uspěchaný.
Hned po dočtení jsem si pustila i filmové zpracování, z toho jsem ale po přečtení knížky byla spíš zklamaná.

02.01.2017 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Původně jsem si myslela, že druhý díl mě zklame, protože Dobrý proti severáku byla geniální kniha s koncem, který se mi moc líbil a už bych ho nechala takový, jaký byl. Nakonec mě ale i Každá sedmá vlna vtáhla a za happyend jsem ráda :-)

19.02.2015 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Milý, nenáročný, pohodový příběh, jak to Julie Caplin umí. Moc se mi líbila dějová linka s pejskem a také vykreslení přátelského prostředí na vesnici. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala.

15.01.2024 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knížku bych si asi dle anotace nevybrala, ale chtěla jsem od autorky něco (na doporučení) kamarádky přečíst. A vlastně jsem se před začátkem četby docela bála, že mě to nebude vůbec bavit a musím uznat, že mě to mile překvapilo. Kniha neměla žádný závratný děj, bylo to hodně o nějakých pocitech a myšlenkách, ale netradiční motiv mě docela zaujal a četlo se to pěkně.

07.10.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Na začátku jsem si myslela, že se mi tento díl série moc líbit nebude, protože to bylo takové zrychlené a hlavní hrdinové mi taky nebyli až tak sympatičtí. Atmosféra Irska mě ale následně úplně pohltila, moc se mi líbil vesnický život, který je mi tolik blízký, protože sama žiju na vesnici a chovám slepičky a králíky, pěstuju si co nejvíc zeleniny a ovoce. Nalákalo mě to až tak moc, že přemýšlím, že bych Irsko navštívila.

20.09.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou a za mě velmi překvapivé. Nedovedu si představit, že bych já nebo někdo z mých blízkých zažil to, co Eliška a vůbec nevím, jestli by takový člověk reálně mohl nějak dál fungovat, tzn. chodit do školy, vystudovat apod. Celkem nechápu, že to s ní David vydržel až do takové míry, že si ji vzal a měl s ní dítě. Otevřený konec mi v podstatě ani nevadil, tak nějak jsem předpokládala, že se nedozvíme motiv matky Elišky.

21.06.2023 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Závěr celé série mi možná přišel trošku uspěchaný, zasloužilo by si to asi lepší vysvětlení, přesto celou sérii hodnotím velmi kladně, určitě na ni jen tak nezapomenu.

14.12.2022 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Letopisy Narnie jsou už dlouho dobu na mém seznamu, konečně tedy nadešel ten správný čas. Kniha Lev, čarodějnice a skříň je psaná hodně jednoduše, ale je to logické vzhledem k tomu, že je určena pro děti a mládež. Přesto ale má své kouzlo a myslím si, že i v každém dospělém člověku je kus dítěte a je fajn ho občas probudit :) Určitě přečtu celou sérii a kouknu i na filmové zpracování.

15.11.2021 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Bohužel jsem knihu četla po dlouhé pauze od Hadrového panáka a Loutkáře, takže jsem se místy dost ztrácela v postavách, to dost ubíralo na celkovém zážitku.
Hodně se mi líbilo to prolínání různých časových linek, to já můžu.

29.09.2021 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Od knížky jsem měla obrovská očekávání, myslela jsem, že z ní budu naprosto nadšená, protože ohlasy kolem mě přesně takové byly.... A první část odehrávající se v Leningradu byla opravdu strhující. Sledování toho, jak člověk musel bojovat o teplo, o jídlo, dívat se, aby na něho náhodou nespadla nějaká bomba... To mě moc bavilo. Lazarevo můj celkový dojem ale úplně zkazilo..... několik stovek stran naprosto nesmyslných dialogů, samý sex, válení se, nicnedělání, řeči o ničem... myslela jsem, že ani nedočtu, ale bylo mi to líto, když jsem se dostala už tak daleko. Dočetla jsem tedy..... Na další díl se ale v dohledné době nechystám.

15.05.2017 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

První cestopis, který jsem v životě četla. Asi bych po něm ani sama nesáhla, ale knihu mi doporučila hodně přátel a i na internetu jsem četla velmi kladné recenze. A musím říct, že rozhodně nelituji :) Moc se mi líbil autorův humor, který neztrácel ani při závažnějších situacích... A hodně mě překvapilo, jak jsou lidé v Turecku pohostinní ke všem poutníkům, i když sami mají málo peněz a jídla... z knihy mi přišlo, že by se vždy ochotně rozdělili i o to poslední jídlo. Nedokážu si to moc představit v ČR. Já bych se s cizím člověkem s batohem na zádech ani nezastavila k rozhovoru, natož, abych mu nabídla svůj dům k přespání! Možná mám tedy o čem přemýšlet!

12.01.2017 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Přesně styl humoru, jaký mám ráda! :)

01.05.2015 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Knížka byla sice milá, ale nebyl to úplně můj žánr, moc mě nenadchla a spíš mě nudila. Navíc jsem ji četla asi v nevhodném období.... Jean Perdu by mi ji určitě nedoporučil :)

07.04.2015 2 z 5