Verunka289 Verunka289 komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tak toto byla opravdu šílená depka. Milovala jsem to čtení, ale bylo mi z něho příšerně psychicky zle. Přijde mi, že většina českých autorek píše tak, že by si člověk při četbě nejradši vyrval všechny vlasy z hlavy (ale v dobrém smyslu). Tam bylo špatně snad úplně všechno - vztah prarodičů s vlastní dcerou i s vnoučaty, nepochopení jiné generace, vztah dětí s jejich rodiči. Chtělo se mi úplně řvát, jak jen jsou takové vztahy možné. Díkybohu za rodinu, kterou mám. Díkybohu za to, že se všichni máme rádi, respektujeme se, vycházíme si vstříc a pomáháme si, upřednostňujeme svoje blízké vůči svému sobeckému já.
Na začátku jsem měla trošku problém se začít kvůli autorčinu stylu psaní - zejména naprostá absence přímé řeči. Hlavní postava Veronika za mě jednala úplně nesmyslně, asi jsem se do ní nedokázala vcítit. Já bych se třeba už dávno přestěhovala za tatínkem, abych mu byla nablízku a mohla mu se vším pomáhat... Ale tam bylo evidentní, že ona svoje rodiče prostě nesnášela, to je pak rozhodování zřejmě jinačí, nedokážu to objektivně posoudit.

30.04.2024 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

(SPOILER) Mám z knížky hodně rozporuplné pocity. Na začátku jsem si říkala, že to bude fakt bomba, příběh Josefa jakožto dětského vraha.... takové náměty já vážně můžu. Těšila jsem se, jak se to bude dál rozvíjet, jak bude popisováno jeho dětství, jeho motiv, jeho další příběh.... Ale ve finále to vlastně o Josefovi vůbec nebylo, a to mě moc zklamalo. Neříkám, že příběh hypnotizéra byl nějak špatný, ale kniha mě na začátku navnadila na něco úplně jiného než co jsem potom dostala. A i samotné vyprávění z doby před 10 lety za mě bylo docela nedostačující s ohledem na celkový počet stran knihy. A uspěchaný závěr potom jen na 2 kapitolách? Jsem teď po dočtení vážně zklamaná. Možná s odstupem času budu knihu hodnotit lépe, ale moje prvotní dojmy jsou zklamání a možná i naštvání.

18.02.2024 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tohle mě docela dost nudilo, ke čtení jsem se musela spíš přemlouvat a vlastně mě ani moc nezajímalo, jak to dopadne. Nevím, čím to bylo způsobené.... Jestli jsem četla těch thrillerů už moc a jen tak něco mě nenadchne nebo jestli nebyla zrovna ta správná konstelace hvězd? Těžko říct, ale za mě teda bohužel nic moc. Byla to moje prvotina od autorky, takže možná mi prostě jen nesedne její styl psaní. Ještě tomu ale dám šanci a zkusím nějakou její lépe hodnocenou knihu.

15.02.2024 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Trošku se divím, že má knížka tak nízké hodnocení, protože mně se zrovna tato líbila od autorky nejvíce. Jasně, to rozuzlení asi bylo trošku zvláštní a neuvěřitelné, ale tak tomu vlastně bylo i v ostatních knihách. Jen ty matrjošky mě teda opravdu iritovaly!

13.11.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Pokud máte chuť dát šanci novému českému autorovi, tak toto je rozhodně ta kniha, která by vás neměla minout. Kdybych nesledovala některé knižní blogery, pravděpodobně by mi tato kniha úplně unikla, protože podle anotace, obálky, jména autora by mě asi nijak neoslovila, necítila bych se jako cílová skupina.
Hned na začátku mě docela překvapilo, že o takovém tématu píše zrovna mladý muž, prostě jsem si myslela, že nedokáže pochopit dívčí mysl a že mu problematika nějaké manipulace nemůže být blízká. Byl to jen můj hloupý předsudek a musím uznat, že jsem se mýlila.
Kniha působí skličujícím dojmem, vyvolává ve čtenáři pocit zoufalství a bezmoci. Budete s tím chtít něco udělat, budete chtít vstoupit do knihy a Daniele a její sestře nějak pomoct, budete mít chuť křičet, mlátit kolem sebe, vytrhnout Danielu z jejího toxického prostředí, ať má klid...
Ale je taky možné, že to ve vás bude vzbuzovat i druhou stanu mince.... Je to všechno skutečné nebo se to odehrává jen v hlavě Daniely?

26.09.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

V této knize jsem Julii Caplin nějak nepoznávala. Vůbec jsem se nemohla začíst, knížka mě nudila, hlavní postavy mi byly nesympatické. Fiona mi až tak nevadila, i když moje oblíbenkyně to nebude, ale Gabe mi byl teda vyloženě protivný. Jinak Japonsko jako takové se mi docela líbilo a bylo vykresleno moc hezky, některé lokality jsem si pak vyhledávala na fotkách.

30.07.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Po Kodani a Brooklynu za mě slabší díl. Paříž zde byla popsaná úplně bídně. A jak se z Niny stala bleskovou rychlostí naprosto úžasná cukrářka prakticky bez nějakých dřívějších zkušeností a kurzů a jak jí všichni ochotně ve svém volném čase a zdarma pomáhali s rekonstrukcí cukrárny, to bylo pravdu hodně úsměvné.

13.05.2023 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět skvělé a napínavé počtení, za mě poměrně dost nepasovatelné na současnost, např. zatajování informací o existenci třináctého kraje apod.
Jak jsem v prvním díle neměla až tak ráda Peetu Mellarka, tak tady v mých očích neskutečně dospěl a stal se naopak mou nejoblíbenější postavou.

10.03.2023 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Přečteno jedním dechem a opět krásný zážitek. Moc se mi líbí to cestování časem, a to, jak je propojena minulost s přítomností. Těším se na závěr celé série.

06.12.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Měla jsem teď delší dobu čtecí pauzu a tato knížka mě konečně zase dokázala vtáhnout a bavila mě hned od první kapitoly, takže hodnotím kladně

27.08.2022 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Příběh byl zase trošku jiný, ale líbil se mi. Bavila mě hlavně část s obry a s Podzemí.

21.02.2022 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Na knize oceňuju asi nejvíc ilustrace, jinak příběh nic moc, možná jsem ho jen nepochopila, těžko říct.

21.05.2021 2 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Fitzek patří mezi moje oblíbené autory. Bohužel už jsou ale pro mě jeho knihy hodně předvídatelné a v podstatě už na začátku tuším, jak to vlastně celé bude... Každopádně mu zatím zůstávám věrná a čekám, zda ještě překvapí.

20.01.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha měla velmi zajímavé téma, byla napínavá, přečetla jsem ji během 2 dní, což je na mě dost rychlé tempo.

SPOILER
Konec ale nebyl úplně podle mých představ, protože si myslím, že v reálném životě by takový příběh rozhodně nekončil happyendem. Nemám moc ráda takové vyumělkované konce, které navíc postrádají logiku.... celou dobu se měl Jack hodně na pozoru a teď najednou si nevšimne, že mu sype prášky do pití? Nevšimne si, že mu plave na povrchu whisky nějaký bílý prášek? A pak ho najdou ve sklepě.... jak se tam dostal a čím se tam otrávil? Ve sklepě mu Grace přece nenechala žádné prášky nebo sklenici jako důkaz.... Navíc dveře měl zavřené z venku...
Nelogické, uspěchané a vlastně by byl mnohem lepší špatný konec, ale reálný.

30.05.2018 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

U knihy povídek je typické, že asi ne každý příběh čtenáře zaujme. Mě jich ale zaujala více než polovina a proto mohu knihu hodnotit velice kladně.
Nejvíc se mi líbily povídky Milujte se a množte se, Vesnice 113, smutná Řeka Nemunas, ale na úplné špici stojí Život po životě pro svou tajemnost, napětí a špetku duchařiny :)

11.11.2017 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Asi nejvíc nechutná, skličující, bolestná kniha, jakou jsem kdy četla! Ale myslím to teď v dobrém slova smyslu s ohledem na hodnocení autora.
Utrpení Máji pro mě bylo úplně hmatatelné.
Škoda závěru, za ten ubírám hvězdičku.

19.09.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Oveho jsem si zamilovala hned od samého začátku! Rozhodně mi nepřišel jako morous, spíš jsem si celou dobu říkala, že má ve všem pravdu.... vždyť kolik mladých lidí v dnešní době si umí něco opravit, něco postavit, vybudovat... Jeho příběh mě vtáhl, moc jsem si ho oblíbila a teď mi bude asi dost chybět.

08.09.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Na knížku jsem se moc těšila a mé očekávání docela splnila. Byla napínavá a čtivá.

Jednu hvězdičku ale ubírám za nápis na obalu "Jen pro silné povahy". Téma zneužívání dětí je sice otřesné, ale na druhou stranu nebylo popisováno nic, při čem by se mi zvedal žaludek, bylo nějak na zvracení nebo úzko... Možná to ještě nedokážu tak vnímat proto, že sama nemám děti a tak si to neberu příliš osobně...

Hned se pouštím do druhého dílu, protože ten první zůstal hodně otevřený....

19.12.2014 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tato kniha se mi asi líbila o něco víc než Manžele odvedle, ale taky teda nic moc světoborného, děj je hodně předvídatelný, zápletka za mě taková tuctová. Ale kdyby to byl můj první thriller v životě, asi budu hodnotit jinak, pravděpodobně velmi pozitivně. Pokud ale už má člověk nějaký žánr hodně načtený, tak zjistí, že se motivy opakují a že ho už nic moc nepřekvapí.
Další knížky Shari Lapeny si ale stejně určitě přečtu, až budu chtít něco nenáročného, co se bude rychle číst.

12.05.2024 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Miluju! Miluju všechny tři díly, miluju všechny postavy! Ale třetí díl byl teda snad nejlepší ze všech, byl plný zvratů, napětí, lásky, nenávisti, zklamání. Tohle ve mně bude ještě dlouho doznívat. Moc by se mi líbilo i filmové zpracování. A i když byl Jaren většinu knížky "napřesdržku", tak podle mě musí být snem mnoha žen. V mých snech se rozhodně objevovat bude :D

15.04.2024 5 z 5