Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Není to můj šálek kávy, ale díky výzvě přečteno, nebylo to tak špatné, jak jsem se bála, ale další díly už si nedám nicméně doporučuji

14.05.2023 2 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Myslím, že pokud bereme život s humorem máme možnost čelit různým výzvám i když vypadají víc než černě.. ale černá je přeci jen taky barva .. hezky napsané .. zjišťují že tohle byla 2 kniha ze 3 tak jdu na 1..

10.04.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tak to bylo hodně silné.. takový silnější čaj našeho komunistického režimu.. fakt síla .. neuvěřitelně příběhy a životy

09.03.2023 4 z 5

Fascinující kniha a svědectví muže, který bych se nebála nazvat, že toho spoustu dokázal a Smékám, že v 94 letech se rozhodl napsat knihu.. je vidět, že má co nabídnout a pokud si vezmeme jeho slova k srdci a do hlavy, máme šanci život na naší planetě zachránit..vřele doporučuji přečíst a změnit v sobě aspoň kousek myšlení nebo předat dál

28.02.2023 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Moc hezký příběh .. smutný emotivní a zároveň krásný

30.08.2022 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Moc hezká kniha plná zajímavých informací.. některé mě doslova šokovali.. a jak říká moje kamarádka..po přečtení této knihy už se na strom budete vždy dívat jinak a s tím teda souhlasím..

09.08.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Má již 3 kniha od autorky a za mě tato nejlepší, takže se těším na další.. Island mě nikdy nenapadlo, že bych navštívila, ale tato kniha nahlodala a uvidíme .. jinak romantický příběh, ale zajímavý ..pobavil nadchl, bylo to vtipné a mělo to spád.. doporučuji

06.08.2022 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Běhal mi až mráz po zádech jakých činů se kdo může dopustit na druhých a nejhorší byly ty ve vlastní rodině.. brrrr.. zajímave rozšíření informací historie číny.. poslouchala jsem od Haničky Maciuchové..to dalo knize ještě větší říz.. doporučuji zajímavá i když drsná kniha

05.06.2022 4 z 5

Byla jsem v šoku, že je kniha, tak malá oproti dlouhému filmu... Ale po přečtení dostačující.. krásná a melancholická..

12.05.2022 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Řeknu rovnou HUSTÁ kniha.. začátek byl pro mě všelijaký, ale potom vše začalo zapadat jako puzzle a dostalo to spád a nešlo přestat.. nechápala jsem a stále mi to hlava nebere jak se o tomto neštěstí a lodi vůbec neví.. neuvěřitelné.. doporučuji

05.02.2022 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásná kniha ... byla jsem mile překvapena v jak malém obsahu je tolik příběhů a síly a jak to bývá do filmu se věci nedají ..je to škoda , ale proto kouzlo knih je .. jdu si stáhnout další...

11.04.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná kniha.. jsem ráda že se mi dostala do ruky.. jak se dá příběhem poučit a dokonce i pobavit.. ráda si přečtu znovu.. doporučuji všem

17.12.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kdysi jsem začala tuto knihu číst a pak jsem jí odložila, ale teď prečtená za 2 dny chytla mě a už nepustila.. zajímavé hezky propletené

06.10.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Úžasná kniha velmi silná a emotivní ..ještě teď mě mrazí a zároveň je mi smutno kolik lidí musí čelit takovým to životním útrapam stále A nemají tu sílu změnit šablonu..

12.09.2020 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tak to byla knížka.. krásně napsané a i když to byla fixce, tak byla zachycena doba války, hladomoru a majetkové reformy.. příšerné zacházení s lidmi, ale nádherné vystižení lidské soudržnosti.. co dokázali pro sebe udělat..to myšlení oddanost úcta .. neuvěřitelné.. věci o kterých se v učebnicích nepsalo.. v některých věcech byla doba podobná jako v Československu .. krásné byly vietnamské přísloví ty jsou nám v mnohém také podobné .. a i když je nám těžko, je dobré nezapomenout zpívat ..

02.04.2024 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zajímavé pojetí na ostrově, ale líbilo se mi zpracování i jak tam přidat Bergmana..krásně neprůhledné do konce

31.03.2024 3 z 5

Četla jsem již několikrát, ale nějak jsem nedala do databáze, tak jsem si jí dala znovu a rovnou jdu napsat komentář.. za mě příjemná nenucená forma dohod.. je jen na nás zda nám sedí a chceme si z této knihy něco vzít. Pamatuji jsi když jsem ji četla poprvé byla jsem z ní úplně nadšená a to my bylo přes 20 i spousta mých přátel na tom bylo podobně.. nyní je mi přes 40 a vím, že mi zase něco dala, když jsem jí znovu otevřela.. pořád na sobě můžeme pracovat.. myslím, že je to těmi škatulkami z dětství, kterým se snažím uniknout

19.02.2024 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Tak teď mě mrzí, že jsem nejdřív četla druhý díl, ale nevadí zapadalo to.. první díl mě fakt bavil, hodně jsem se nasmála a vrátila se do svého dětství a dospívání i do doby kdy se přestalo říkat soudružko a začalo se říkat paní učitelko a jiskřičky a pionýři, to byla doba..hezké připomenutí

23.10.2023 4 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Na to, že to je komiks, tak musím říct hustý.. moc hezky zpracovaný jsem ráda, že se mi dostala do ruky

11.09.2023 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Krásné vtáhnutí do děje.. úplně jsem to prožívala s ním .. křivda nenávist bezmoc beznaděj nemoci, ale i láska lidskost přátelství obětavost odvaha naděje ...

12.05.2023 4 z 5