Suchý hadr na dně mořském přehled

Suchý hadr na dně mořském https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268345/suchy-hadr-na-dne-morskem-268345.jpg 4 245 245

Neuměla šplhat. Chtěla být prodavačkou jako teta Bedřiška s velkýma prsama. Nenáviděla kostel, do kterého musela chodit, a nechtěla vodit svého bratra do školky, protože byl tlustý a do punčocháčů jí s ním museli pomáhat ostatní. Měla ráda knížky a nechápala, proč ostatní ne. Měla jiné zapínání na školní aktovce a myslela si, že to je ten důvod, proč jí do její oblíbené knížky malují kosočtverce. Krátké kapitoly, vtipně odrážející dění na vesnici, trampoty dospívajícího člověka i těžké soužití s rodiči, kteří se vzali pouze a jenom kvůli vesnickým konvencím, nicméně ukazují, že je možné život brát i z té veselejší stránky. I když si na ten okamžik někdy musíte chvíli počkat. To, co se v jí dětství zdálo jako fakt a v patnácti vypadalo jako špatný sen, v osmnácti přerostlo v něco, kvůli čemu stálo za to sáhnout si na život. Na samotném konci však zjistíme, že na každý problém existují pouze dva úhly pohledu. A ten pozitivní vyhrává.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Suchý hadr na dně mořském. Přihlašte se a napište ho.

kristyna.havlov
16.04.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, na knihu jsem narazila náhodou. Prijde mi to jako deník holky, od útlého dětství po dospělost (cca kolem 20let). Ze začátku to bylo opravdu naivní, jako kdyby to opravdu vyprávělo dítě, ale dospělý člověk ty narážky pochopí :) trochu mě iritovalo, že se v knize hodně veci opakovalo (např.ze pořád říkala co nemá ráda, že jí nebaví být velká, že je její brácha tlustej atp...). Do příběhu jsem se musela dostat, od čtvrtky knihy mě to začalo i bavit. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky. Každopadne v knize opravdu ,,ucítíte,, hlavně ze začátku takovou tu českou domácnost a možná, že vám některým to připomene vlastní dětství. Druhý díl si asi taky přečtu, ale rozhodně bych to hodnotila jako už někdo to tu psal - je to kniha, kterou rychle zapomenete, že jste ji cetli. Není to nic extra.

Vivetkav
23.10.2023 4 z 5

Tak teď mě mrzí, že jsem nejdřív četla druhý díl, ale nevadí zapadalo to.. první díl mě fakt bavil, hodně jsem se nasmála a vrátila se do svého dětství a dospívání i do doby kdy se přestalo říkat soudružko a začalo se říkat paní učitelko a jiskřičky a pionýři, to byla doba..hezké připomenutí

Hakl54
09.09.2023 3 z 5

Takový průměr, přečtete a brzy zapomenete.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Suchý hadr na dně mořském v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech2x