Zionder Zionder komentáře u knih

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Četl jsem jako audioknihu. Vcelku pěkný příběh, plný zajímavých myšlenek, jen mě trošku mrzelo, že to bylo jen takový ladný dotknutí se hladiny, kniha nešla moc do většího rozeznění příběhu.
Teď zde pročítám hodnocení na databázi knih, tak celkem souhlasím se zbytkem hodnotících.

08.06.2024 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Kniha vás neustále nutí přemýšlet nad tím, co/kdo je vlastně v knize skutečný a jakým způsobem se bude děj vyvíjet dál. Příjemný tajemnopsychothrillerový vyprávění.
Poslední kapitoly knihy měly napjatě strhující tempo, to se četlo samo.
Postavy mohly být ještě více detailněji představeny pro dokreslení atmošky.

02.06.2024 4 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Dosti nadčasové dílo, tuhle knížku budete moci číst v celý svý životní etapě.
Na Hovory k sobě je potřeba mít delší časové okno a jednotlivé citáty / myšlenky na sebe nechat působit.

Aktuálně nejvíc souzním s tímto:
„Lidé si hledají místa, kam by se uchýlili: venkov, přímoří, hory. Však i ty nezřídka zatoužíš po něčem takovém. Ale to všechno je svrchovaně zpozdilé, neboť v kteroukoli chvíli se ti zachce, můžeš se uchýlit v sebe sama. Vždyť nikde nemá člověk klidnějšího ani nerušenějšího útulku než ve své vlastní duši, zejména ten, kdo má v sobě takové hodnoty, že stačí do nich nahlédnout, a ihned se ocitá v dokonalé pohodě; tato pohoda pak podle mého soudu není nic jiného než pocit mravní spořádanosti.“

10.05.2024 5 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Četlo se jedním dechem, příjemné fantaziové dobrodružství.
Špicová byla i ilustrovaná mapka, kterou jsem souběžně sledoval s dějem.
Obsahově mohlo být klidně ještě více sytější, pro podrobnější vyobrazení postav a světa Sylothys.
Doufejme, že bude brzy druhý díl, jsem na něj natěšen už teď

25.02.2024 4 z 5

Duchovní síla jógy Duchovní síla jógy Gertrud Hirschi

Praktická lidská knížka, která člověka navede k tomu se pozastavit, nasát přítomnost a pokračovat vylepšený dál na cestě životem.

"Přitahujeme to, co odpovídá našemu nitru, to, čeho se obáváme i to, co milujeme"

10.02.2024 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Knížka pro všechny věkové kategorie a lidi různorodých povolání.
Člověk zde najde různé praktické tipy na zlepšení svých spacích návyků a hlavně podstatu toho proč spát.

24.01.2024 5 z 5