Zirvith Zirvith komentáře u knih

Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Esther Perel

Knihu jsem koupila, protože mě zaujala už svým názvem. Není to sice téma, které by se přímo dotýkalo zrovna mě, ale týká se někoho, koho znám a pro koho je nevěra nepřekonatelný problém. Tak jsem si říkala, že by mu ta kniha mohla třeba pomoct. Ale napřed jsem si ji musela sama přečíst. Je zajímavá a dobře se čte, ale můj náhled na nevěru rozhodně nezměnila. To že v dnešní době většina lidí považuje monogamii za nepřirozenou ještě nic neznamená (pro mě prostě přirozená je a polygamii odmítám). V knize je však spousta zajímavých názorů a myšlenek a třináctá kapitola je psána tak trochu i pro mě, takže ta se mi líbila nejvíc. Kdežto čtrnáctá kapitola o nemonogamii mě spíše nudila :) Na nevěru mám vlastní názor, přestože jsem se s ní nikdy nesetkala.

21.12.2021 4 z 5

Příručka sexy čarodějky Příručka sexy čarodějky Dame Darcy

Knihu jsem si koupila, protože mě celkem zaujala, ale přednostně číst jsem ji začala proto, že se mi hodila do Výzvy - kdoví, kdy jinak bych se k ní dostala. Četla se sice snadno, ale přeci jen je to kniha pro mladší čarodějky. Před dvaceti lety by se mi snad líbila daleko více a krom toho tam je spousta nudných a zbytečných věcí jako třeba o tom, jak něco pěstovat nebo zašít... Čekala jsem spíše jen věci týkající se magie a kouzel.
Na knize se mi obzvlášť líbí netypické písmo, ale ilustrace mě bohužel nijak nenadchly. Hlavně postavy autorce moc nejdou, řekla bych. Ale docela mě pobavil příběh o Malé mořské víle, ten byl celkem povedený.

05.12.2021 4 z 5

Tvořivé plány duší Tvořivé plány duší Robert Schwartz

Velice cenná kniha, jsem z ní vyloženě nadšená. Myslím, že se mi líbila nejvíc ze všech tří dílů. Dost se mi líbil i obsáhlý úvod zabírající víc jak čtvrt knihy :) A opět i tenhle díl by si měl přečíst povinně každý, aby pochopil určité věci, které se mu v životě dějí. Na pochopení je to sice dobrá kniha a třeba někomu pomůže vyřešit své problémy, ale i přesto se obávám, že já jsem až tak složitý případ, že já díky této knize své problémy asi nevyřeším :)
Autor v knize zmiňuje, že má napsat celou řadu těchto knih.. Tak proč jsou jen tři díly?
Zaujala mě především kapitola o sebevraždě a náhled na ni. Doteď jsem si nebyla tak úplně jistá, jestli si ji také duše plánuje nebo nikoliv, a to co o ní píšou, je celkem uvěřitelné.
Jen o kapitole o zvířatech mám poněkud pochybnosti. Vím že zvířata mají jinou duši než lidé a nechce se mi věřit, že by se jejich duše mohla inkarnovat do člověka. Nebo ta komunikace se zvířaty mi přijde zvláštní. Kdyby zvířata dokázala uvažovat jako lidé, tak by se určitě i jinak chovala... A pak jak se píše v předchozím komentáři, to s tím Ježíšem se mi taky moc nezdá... Ale každopádně i kdyby to byla pravda, to co Jeshua v knize tvrdí zní zajímavě...

30.11.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha nebyla úplně špatná, dobře se četla, ale rozhodně by se dala napsat i lépe. Přijde mi to takové dost amatérsky napsáno. I to téma by šlo líp zpracovat. Moc nemusím knihy z tohoto prostředí, obchod, velká firma atd.. Ani nemám ráda příběhy, kde se vztahy odehrávají zrovna v práci, a ještě k tomu se šéfem firmy.
Myslím si, že i já bych dokázala takovou knihu napsat poutavěji. A vymyslet alespoň i zajímavější věci.
Některé výrazy mi připadaly poněkud silné. Volila bych daleko mírnější slova. Erotické knihy jsou sice fajn, ale tady popisy sexuálních scén připomínají spíš porno než erotiku. Jsem zvyklá na popisy sexu v historických příbězích a ne na takovou moderní mluvu, která mi tak úplně nesedí. Ale je zajímavé číst i něco ze současnosti.
Všechny zdejší komentáře jsem sice vzhledem k jejich počtu nepročítala, ale z toho co tady čtu... Tak ten přirozený talent trochu pobavil i mě, ale to že je někdo nezkušený ještě neznamená, že nemůže mít i talent. A že dokonalý sex? V knize byla jasně cítit ta obrovská přitažlivost hlavních postav. A s takovou přitažlivostí opravdu nevidím nic špatného na "dokonalém" sexu. S tím nezkušenost nijak nesouvisí. S každým by tak dokonalý být totiž nemohl, ale to asi pochopí jen ti, co to také tak zažili :)
Já knihu zvládla přečíst teda asi za čtyři dny. Některý věci skutečně připadaly vtipné i mně, ale zas tolik mě kniha nepobavila. A ten název se mi taky vůbec nelíbí.

12.11.2021 3 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Tahle autorka patří sice k mým oblíbeným a kniha se mi líbila, ale mám dojem, že jsem od ní četla už i zajímavější knihy. Nevím zda to bylo tou knihou nebo mým časem, ale Ondinu jsem četla poněkud déle než obvykle knihy tohoto žánru.

23.10.2021 3 z 5

Karmické kódy Karmické kódy Kut Chumi

Kniha není špatná na přečtení, některý věci jsou zajímavý a dobrý k zamyšlení, ale se spoustou věcí tam nesouhlasím. Taky je ta kniha na mě až moc nábožensky zaměřená a nesedí mi tady ani ten systém karmické výchovy apod. Krom toho mi to přijde jako shrnutí trilogie Karma od Svijaše, je to úplně jako kdyby to psal jeden autor - stejné výrazy, pojmy, styl. A oba jsou z Ruska. Rozhodně jsem však čekala něco zajímavějšího.

18.09.2021 3 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Kniha mě zaujala hlavně svým názvem - a jako milovnice tramvají jsem ji prostě nemohla přehlédnout. Nicméně jsem čekala něco lepšího. První polovina knihy mě skutečně příliš nebavila a Anita mi přišla hrozně nesympatická a protivná. Ovšem od druhé poloviny knihy to začalo být opravdu zajímavé, jen je škoda toho konce, mohl být více uzavřený. A časem mi už Anita tolik nevadila :) Každopádně podnadpis i anotace zněly hodně lákavě.

30.08.2021 3 z 5

Devadesát tři Devadesát tři Victor Hugo

Knihu jsem si chtěla přečíst právě kvůli období VFR, které mě nějak dost zajímá. Ovšem Hugo se opravdu nečte zrovna nejlíp, a tak mi trvalo celý měsíc, než jsem se knihou probrala až na konec :) Celkově tam moc zajímavého děje není, ale ke konci se konečně aspoň něco začalo dít. Občas jsem se do knihy i začetla, ale často mě nudila. Tři body dávám hlavně za mé oblíbené historické období :-)

12.08.2021 3 z 5

Cesta ke zklidnění mysli Cesta ke zklidnění mysli Osho

Na přečtení sice dobrý, v knize se najde pár zajímavých myšlenek, ale celkově je to docela nezáživné a nudnější čtení.

22.06.2021 3 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Tuhle knihu jsem začala číst už před pár lety. Nedokázala jsem se do ní začíst a vždy ji po dvou nebo několika stranách musela odložit. Nakonec jsem skončila u čtvrté kapitoly. Teď jsem se ke knize vrátila s tím, že ji začnu číst od začátku (protože už jsem si ji příliš nepamatovala) a chtěla jsem ji tentokrát postupně přečíst celou klidně i násilím (nemám totiž ráda nedočtené knihy). Kupodivu mě však kniha začala docela bavit a neměla jsem vůbec problém s jejím čtením. Stačilo mi pouze něco přes dva týdny, abych se knihou probrala ke konci :)

29.05.2021 4 z 5

Za hranicí minulých životů Za hranicí minulých životů Mira Kelley

Tuhle knihu bych doporučila každému alespoň přečíst. Je pak na každém, čemu z toho bude věřit. Já osobně se třeba nestavím moc pozitivně k paralelním životům a různým dimenzím, protože mi přijdou trochu složité na pochopení, ale ani jsem nikdy netvrdila, že neexistují. Sice mi trvalo pár měsíců, než jsem se knihou prokousala, protože se nečetla až tak jednoduše, avšak zajímavá rozhodně je. Ale říkám si, že si ji někdy budu muset přečíst ještě jednou a začít dělat i ta různá cvičení, až se k ní někdy zase dostanu.

03.04.2021 5 z 5

Zrada Zrada Adriana Macháčová

Celkem dobře čtivá kniha, ale poněkud krátká. Navíc na to, kolik postav tam vystupuje... Některé situace nebo postavy mi připomínají v některých věcech i sebe a věci, které aktuálně řeším, takže jsem si oblíbila nejen knihu, ale i některé postavy, dost mi byla sympatická třeba Marie a ze sester mi je bližší Lýdie.

18.01.2021 4 z 5

Plamen lásky Plamen lásky Kasey Michaels

Kniha se četla celkem snadno, ale patří mezi ty slabší tohoto žánru. Místy působila trochu nudným dojmem.

08.01.2021 3 z 5

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Jediné co mě na knize zaujalo, byla anotace. Samotná kniha na tom byla už hůř, příliš nezaujala. Trochu nudná, přestože jinak mám upíří tématiku docela v oblibě. A ta obálka je opravdu hrozná :)

18.12.2020 3 z 5

Nemilosrdná láska Nemilosrdná láska Leni Behrendt

Krátká a celkem snadno čtivá kniha, ale je to spíš čtení pro děti :)

27.11.2020 3 z 5

Karma - Řešení problémů Karma - Řešení problémů Alexander Svijaš

Konečně dočten i třetí díl. A opět, na přečtení je to zajímavé, ale s některými věcmi a názory bohužel nesouhlasím. Každý ať si v tom vybere, co mu vyhovuje :) Ale líbí se mi, že jsou v knize konečně i nějaká cvičení, která by snad mohla být užitečná.

05.09.2020 4 z 5

Reinkarnace: snadno a rychle Reinkarnace: snadno a rychle Jass Godly

Snadno čtivá kniha, přečtená během dvou dnů. Je tu toho spoustu vysvětleno, navíc mám ráda i příběhy konkrétních případů, které jsem v knize uvítala. Chybí mi tu však různá cvičení, jak člověk může sám nahlédnout do minulých životů, apod. Zaujalo mě tu několik zajímavých věcí, jako je ta kineziologie, skupiny duší či jména duší. Ale celkově na mě kniha dost zapůsobila.

27.06.2020 4 z 5

Prodavač odpuštění Prodavač odpuštění Brenda R. Vantrease

Velmi zajímavý a silný příběh. Na to, jak je kniha tlustá, se četla celkem snadno a rychle. Kupodivu za měsíc přečtena. Také je kniha docela poučná - dozvěděla jsem se spoustu věcí, o nichž jsem dosud ani netušila :) O nějakých lolardech jsem nikdy neslyšela a ani jsem nevěděla, že byly překlady Bible tenkrát zakázány. A to přitom historii miluju :)

24.05.2020 4 z 5

Karma - Náprava chyb Karma - Náprava chyb Alexander Svijaš

Tento díl je o dost čtivější a zajímavější jak díl předchozí. Se spoustou věcí z knihy sice stále nesouhlasím, ale je zde i pár zajímavých myšlenek. Doporučuji alespoň přečíst, názor ať si pak udělá každý sám.

01.05.2020 4 z 5

Lásky kapitána Blooda Lásky kapitána Blooda Karel Princ (p)

Kniha, která se hlavně ze začátku četla trochu obtížně, ale nakonec nebyla vůbec špatná. Celkem zajímavý a dobrodružný děj z pirátského prostředí.

18.04.2020 3 z 5