1492: Dobytí Granady přehled

1492: Dobytí Granady https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522293/bmid_1492-dobyti-granady-G5v-522293.jpg 4 11 11

Román zachycuje Španělsko a rozvinutou kulturu muslimské říše al­Andalus na jihu Pyrenejského poloostrova v patnáctém století, kdy vrcholilo soupeření katolických království Kastilie a Aragonie s muslimským emirátem. Zániku muslimské říše a následnému sjednocení Španělska předcházely mocenské intriky katolických králů a muslimských emírů, zřízení inkvizice a rozpoutání dobyvačných válek. Hlavní postavou románu je poslední granadský emír Muhammad XII., tragická postava, která stála u nevyhnutelného pádu Granady a tím i dovršení reconquisty v roce 1492.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 1492: Dobytí Granady. Přihlašte se a napište ho.

stanislava9718
12.05.2024

Kniha splnila mé očekávání, autor mi svou knihou, doplnil historická data Španělska 15. století, respektive o maurském emirátu Al-Andalusu, běžný život té doby, ale i politické a vojenské snahy křesťanské i arabské strany. Popsal historická místa a krásně je zapracoval do děje své knihy.

SuperSojka
05.05.2024 3 z 5

Kniha naplňuje svůj titul: dozvíme se o pádu a dobytí Granady a posledních letech emirátu. Řekla bych, že obsah sdělení je zde důležitější než literární forma, která mě úplně nenadchla a než jsem tomu úspornému stylu přišla na chuť, pár stránek to trvalo. K postavám se těžce buduje vztah, opravdu slouží spíše příběhu.

ivokick
30.03.2024 4 z 5

Rozšířil jsem si obzory a navnadil se na cestu do jižního Španělska. Konec islámského emirátu a završená reconquista na celém Pyrenejském poloostrově, soužití židů, křesťanů a muslimů, boje o moc, fungující trh s otroky, ale také lidské příběhy a letící kometa zvěstující konec staletého panování muslimů nad touto částí Španělska.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 1492: Dobytí Granady v seznamech