Adora přehled

Adora https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2579/bmid_adora-ZpG-2579.jpg 4 116 116

Hrdinkou románu Adora je princezna Theadora, nejmladší ze tří dcer císařova vlivného poradce Johna Cantacuenzeho. Theadora je už v pěti letech provdána za tureckého sultána, ale než dospěje do věku, kdy bude moci rodit potomky, musí se uchýlit do kláštera. Tam se však seznámí se sultánovým synem Muradem, který ji zasvětí do tajů lásky, a Theadora v duchu přísahá, že v životě nebude milovat nikoho jiného. V patnácti letech porodí Sultánovi syna, ale zajme ji král Alexandr, s nímž musí proti své vůli strávit vášnivou noc. Po návratu ze zajetí starý sultán zemře a před smrtí ustanoví svým nástupcem Murada. Mladý sultán nedokáže Theadoře odpustit, že byla ženou jeho otce, a odkáže jí místo v harému. Po mnoha zákrutech osudu se bývalí vášniví milenci setkávají znovu a tentokrát je osud rozdělí až smrtí jednoho z nich...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adora. Přihlašte se a napište ho.

Bucksinka
28.09.2018 3 z 5

Život Adory byl opravdu barvitý a často i krutý. Nebyl to klasický román, na který jsem zvyklá, ale nebylo to vůbec zlé. Chvílemi se mi chtělo brečet vzteky, jindy ze smutného příběhu. Občas jsem musela knížku odložit, aby se mi úplně neudělalo nevolno. Při poslední kapitole jsem si byla jistá, že už ji vícekrát číst nechci, i když mě poslední slova v knize dojala. Suma sumárum...dobré, takže za tři hvězdičky:-)

veronica 01
21.03.2018 3 z 5

Bertrice Small mám jako autorku moc ráda, ale tahle kniha mi přišla tak trochu o ničem. Nenašla jsem tu žádnou hlavní zápletku, na které by kniha stála. Theadořino chování mi přišlo nelogické stejně jako její láska k Muradovi (třeba kvůli téhle jeho hlášce: ,,Jsi láska mého života, ale občas zatoužím po jiné..." ehm, to jako vážně? Theadora je v knize popsaná jako velice inteligentní žena a moc mi do toho nezapadá proč by tohle jen tak přecházela. Stejně tak jako znásilnění Muradem po smrti svého prvního manžela). Navíc moc nechápu autorčinu zálibu v zavírání hlavních hrdinek do harémů a jejich následnému znásilňování. Je to snad v každé její knize, kterou jsem o autorky četla a už mě to začíná trochu unavovat stejně jako nesčetné orgasmy hlavních hrdinek, které jsou schopné vyvrcholit do půl minuty, bože :D V tomhle ohledu mi to občas přišlo jako komedie.

andrea0310
17.03.2018 2 z 5

Ani ten sex obsah knihy nezachránil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Adora v seznamech

v Právě čtených2x