Alechinův šachový odkaz I. díl přehled

Alechinův šachový odkaz I. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211540/mid_alechinuv-sachovy-odkaz-i-dil-NO9-211540.png 5 4 4

Ruský šachista A.A. Alechin patří k vynikajícím vzorům světové šachové tvorby. Po sedmnáct let byl mistrem světa. Autor, sám sovětský velmistr šachu, zachycuje v knize příznačné rysy, tvůrčí zaměření a zásady Alechinovy šachové hry, zhodnocuje jeho šachový odkaz. První díl knihy přináší jednak celkový rozbor Alechinovy tvorby, jednak uveřejňuje partie s nejhodnotnějšími kombinacemi Alechinovými, jeho slavné taktické obraty a rozmanité útoky na soupeřova krále. Zahrnuje celkem 182 partií s doprovodnými metodickými poznámkami.... celý text

Literatura naučná Hobby Sport
Vydáno: , STN - Státní tělovýchovné nakladatelství

Šachmatnoje nasledije A. A. Alechina

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alechinův šachový odkaz I. díl. Přihlašte se a napište ho.

Azmodan
25.12.2018 5 z 5

Mám tu čest vlastnit tuto knihu. Oba díly a tak jsem měl to potěšení prostudovat Aljechinovy partie tematicky seřazené do skupit dle motivu, který v nich převládá.
Šach je hra komplexní a tak žádná partie není jen obrazem jedné myšlenky. Přesto v určité části může jistá idea převládat a čtenář má navíc možnost tuto ideu nejen sledovat, ale může také pozorovat čeho je tato idea důsledkem a jaký má následek.
Vřele doporučuji!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Alechinův šachový odkaz I. díl v seznamech

šachy