Svědkyně přehled

Svědkyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3609/bmid_svedkyne-mtZ-3609.jpg 4 124 124

Alex Delaware série

Doktor Morton Handler provozoval velmi podivnou psychiatrickou praxi. Mezi jeho speciality patřily podvody, sexuální manipulace a zpracovávání posudků na zakázku, kdy jediným kritériem byla výše finanční odměny. Za hrubé porušení lékařské etiky zaplatil nejvyšší cenu: byl brutálně zavražděn ve svém luxusním bytě. Vyšetřováním případu je pověřen detektiv Milo Sturgis, jenž však marně hledá nějaké vodítko, které by jej mohlo dovést k vrahovi. Jedinou naději spatřuje v sedmileté Melody Quinnové, která v osudnou noc něco či někoho viděla, ale je natolik vyděšená, že odmítá komunikovat. Sturgis proto osloví psychologa Alexe Delawara, jenž snad jako jediný dokáže odblokovat hrůzné tajemství v Melodyině paměti. Jakmile však začnou ponuré stíny v dívčině mysli nabývat jasnějších obrysů, Alex ke svému zděšení zjistí, že se celá záležitost dotýká i jeho vlastní minulosti. Nemůže si však dovolit otálet, protože pokud nebude viník odhalen včas, přibude na jeho zločinném kontě další nevinná oběť: maličká svědkyně jménem Melody...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

When the Bough Breaks , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svědkyně. Přihlašte se a napište ho.

katerina4564
12.07.2023 4 z 5

Sérii jsem se rozhodla číst po přečtení životopisu autora a námětů knih.
V úvodu mě trochu vyděsil psycholog Delaware v důchodu, ale naštěstí to není žádný staroch, takže kniha dostala šanci. Rozhodně se nejedná o odpočinkovou knihu, má v sobě opravdu hodně psychologických témat a je třeba vnímat děj, který je na první pohled opravdu složitý, ale kupodivu jsem se v něm snadno orientovala a až na jednu z konečných pasáží jsem věděla, kdo hraje v knize jakou roli. Bohužel téma pedofilního podsvětí není tak úplně nereálné, takže když se čtenář opravdu vtáhne do děje, mrazí ho v zádech. Jelikož jsem knihu prožívala emočně, s napětím, s úžasem, s nevěřícným výrazem i s úsměvem, tak je to pro mne dobrá kniha. Najdeme v ní i poměrně dost popisů míst, prostředí...ale z mého pohledu to skvěle dokresluje děj a není to nikterak složité na představivost. Rozhodně tímto dílem nekončím. Jednu hvězdu dávám dolů za malinko náročné rozuzlení, kde je potřeba opravdu intenzivně vnímat text a za scénu s Ottou. Nicméně věřím, že v dalších dílech pochopím ještě lépe způsoby autora a složitější rozuzlení pro mne nebudou problém.
Překlad mi přišel v pořádku až na slova ,,mýdlová opera" a ,,v ústrety", ta mě vždy dokáží v knize naštvat, naštěstí jsou zde opravdu jen jednou nebo dvakrát.

anája
15.04.2023 3 z 5

Námět knih je vždycky zajímavý, ale pro mě se to neskutečně vlece a žádná akce. Jsem zvykla na thrillery co mají víc šťávy. Takže jsem chvílemi odbihala myšlenkami jinam, protože to bylo zdlouhavé a dalo by se zkrátit na půlku knihy.

technik1965
07.07.2020 2 z 5

Určite sa vrátim k tomuto spisovatelovi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

1986 - Anthony Award (Best First Novel)
1986 - Edgar Allan Poe Awards (Best First Novel)

Kniha Svědkyně v seznamech

v Právě čtených1x