Alžbeta Báthoryová a jej obete. Pravda o čachtickej panej přehled

Alžbeta Báthoryová a jej obete. Pravda o čachtickej panej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285840/mid_alzbeta-bathoryova-a-jej-obete-prav-T8p-285840.jpg 4 13 13

rečo nebola Alžbeta Báthoryová postavená pred súd a kto je zodpovedný za jej ohavné zločiny? Bola smrť stoviek nevinných dievčat zlyhaním ich liečby alebo výsledkom sadistických praktík krvavej grófky?...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alžbeta Báthoryová a jej obete. Pravda o čachtickej panej. Přihlašte se a napište ho.

miroslav_bolek
29.10.2021 4 z 5

Konečně seriózní, věcné, historické čtení o Báthoryové. Nutno však říci, že se jedná obsahově o identickou knihu, která vyšla dříve pod názvem "Alžbeta Báthoryová a palatín Thurzo". Tato je pouze na začátku doplněná předmluvou ke 4. vydání a na závěr obsahuje navíc kapitolu nazvanou "Nové objevy", ve které autor popisuje vzhled a inventář zámku v Keresztúru (Deutschkreuz) z roku 1597 a také vzhled a popis čachtického nádasdyovského zámečku z roku 1645, které objevil v nějakých archivech.

TipsyChipsy
18.07.2021 5 z 5

Konečně pravdivá historická kniha se slovníčkem a prameny. Zajímavé nakouknutí do Uher neboli na Slovensko a do Maďarska za vlády Rudolfa II a poté Matyáše. Byla to těžká doba s problémy, jako třeba s hajdúckým povstáním nebo s Turky a dalšími bandami. Zjistíme, kdo to byl palatín, jakou moc měli feudálivé, jak právo mělo dvojí metr a jak díky tomu najvětší sadistka všech dob unikla spravedlivému trestu.

Přemýšlela jsem, proč filmy a knihy o ní jsou sice krásné, ale nejsou podle skutečnosti, jsou buď spíš romantické (Nižnánského Čachtická paní) nebo popírající fakta (Jakubiskova Báthory). A myslím, že už vím proč, protože pravda o této zdegenerované zrůdě je tak odporná a hnusná, že ani není lidskému tvoru předložitelná v přijatelné podobě.

Sisi11
25.03.2013 4 z 5

Životopis Alžběty Báthoryové a kompletní historie celé její rodiny. Kniha líčí fakta, která se za její vlády udála a rozebírá skutečnost, jestli se tak opravdu stala, mohla stát a nebo nemohla stát.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Alžbeta Báthoryová a jej obete. Pravda o čachtickej panej v seznamech

v Právě čtených1x