Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky přehled

Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268435/bmid_andel-na-velbloudu-aneb-plzenske-po-268435.jpg 4 9 9

Kniha, která je určená nejmenším čtenářům, je výběrem pohádek s názvem Anděl na velbloudu aneb plzeňské pohádky. Osmnáct moderně psaných pohádek, ilustrované Václavem Šlajchem, je volně inspirováno historií Plzně, místními částmi a pověstmi. Vystupují tam čerti, vodníci, strašidla, trpaslíci i kouzelná bylinkářka a začarovaný pes. Povídky a legendy se odehrávají ve všech částech města před 200 až 300 lety.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky. Přihlašte se a napište ho.

1v8na
03.05.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Pohádky byly přiměřeně dlouhé, vydržela mi u nich i dcera večer před spaním. Líbilo se mi zasazení pohádek do Plzně a okolí- Ti, kteří jsou plzeňáci, mohou místa podle popisu i poznat. Také jsem ocenila, že z některých pohádek plyne i poučení. Další výhodou je to, že má kniha velká písmena - mohou si ji číst i úplně začínající čtenáři.
Některé pohádky jsou inspirovány historií Plzně.
Jedinou nevýhodu vidím v tloušťce samotné stránky - občas jsem měla pocit, že otáčím víc stran než jednu.
Kdybych byla mladší čtenář, ocenila bych více ilustrací.
I přes to knihu velmi doporučuji - rozvine Vám obzory a doplní informace o Plzni a okolí zábavnou formou.

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Knížku jsem měla dlouho doma a nechtělo se mi do ní, říkala jsem si, že to budou samé nezáživné povídačky, ale musím říct, že mě velmi překvapila! Rychle se čte a i jsem se něco nového dozvěděla!

helenkan
22.03.2017 3 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si přečetla tyhle pohádky a docela jsem se pobavila. Hezké i zajímavé čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky v seznamech