Angelika, markýza andělů – 1. část přehled

Angelika, markýza andělů – 1. část https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63537/angelika-markyza-andelu-63537.jpg 4 81 81

Angelika série

Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Monteloupu a dospívání v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Československý spisovatel

Angelique marquise Angels , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Angelika, markýza andělů – 1. část. Přihlašte se a napište ho.

Malinali
10.02.2024 5 z 5

Film Angelika jsem viděla x krát. Poprvé čtu knižní sérii Angelika. Viděla jsem tedy dřív film než knihu a mě se ta kniha líbí mnohem víc, úplně mě to překvapilo. Těším se na další díly.

Lole
05.02.2024 5 z 5

Kniha vtáhne atmosférou a autentickým popisem, z kterého na vás přímo dejchnou emoce té doby. Hlavní hrdinka je na svou dobu odvážná a průbojná dívka. Nevím co je to za kouzlo, ale ja tuhle knihu zbožnuju. Četla jsem jí tolikrát přesto se k ní ráda po určité době vracím. Mnohem více doceňuje, jak paní Golon píše než napětí a příběhy, který jsou v něm. Co se týče původní filmu to ani nejde srovnávat dějem. První část popisuje dětství v Poitu takovým způsovem že si čtenář sám dokáže představit jaké by to bylo kdyby v něm vyrůstal sám.

girdi
24.08.2021 5 z 5

Jako docela malá holka jsem film o Angelice "načerno" zkoukla a zamilovala si ho, protože zakázané ovoce chutná nejlíp ;-) Tehdy mi učarovaly kostýmy, krásy Francie, hudba, romantická linka i okouzlující a všetaznalý Jeoffrey. Před nedávnem jsem narazila na původní knižní zpracování a v ten moment bylo rozhodnuto o dovolenkové četbě. (Navíc má název 21 písmen, takže šup s ním do letošní čtenářské výzvy).
Teď už vím, proč mám filmovou Angeliku ráda i po těch letech, předloha je totiž výborný promyšlený dobrodružný román pro ženy, který je navíc zajímavý i z historického hlediska. Po přečtení prvního dvojdílu jsem jen zvědavá, jestli si autoři udrží vysokou laťku ve všech 14. dílech a celkem 18 knihách série. Obávám se, že mi to bude trvat několik let než to zjistím (protože času je málo a knih, které bych chtěla přečíst TOLIK), ale já se nevzdám! :-D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Angelika, markýza andělů – 1. část v seznamech

v Právě čtených1x