Ani sami bohové přehled

Ani sami bohové
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209962/bmid_ani-sami-bohove-9t8-209962.jpg 4 444 444

Nové vydání jednoho z nejlepších děl Isaaca Asimova, které neprávem stojí ve stínu jeho cyklu Nadace a Roboti. Sám autor o něm řekl, že je psáno „nad hranicemi možností“, což se v příběhu projevuje zejména pro „technokrata“ neočekávaným a uhrančivým citovým nábojem. Ani sami bohové patří neoddiskutovatelně do zlatého fondu světové sci-fi. Vynález Pozitronové pumpy, která umožňuje téměř zdarma a neomezeně čerpat z blízkého paralelního vesmíru energii, přivedl lidstvo do éry hojnosti a blahobytu. Skupina vědců však zjišťuje, že obě universa jsou těmito energetickými přenosy narušována. Pokud se lidstvo nevzdá snadno nabytého pohodlí, zaniknou oba vesmíry. Kniha, která je dnes aktuálnější než kdy předtím, představuje velmistra žánru na vrcholu sil.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo , Triton

The Gods Themselves, 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ani sami bohové. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (80)

Bulba
27.08.2024 3 z 5

Knihu jsem četl kdysi dávno, ale teď mě trochu zklamala - hlavně poslední část a závěr. Že Asimovovy knihy nejsou moc dynamické mi nevadí, pokud si pamatuji, autor ve svém životopisu přiznává, že se v jeho románech nic moc neděje. Na rozdíl od knih o robotech se mi série o Nadaci taky až tak nelíbila. Ale zkusím si podruhé přečíst i další jeho romány, vše jsem četl už před mnoha lety a jeho knihy přes jistý věk mají svůj půvab.

Andrea864
24.08.2024 4 z 5

Nadčasový, zajímavý a čtivý příběh se spoustou technických pojmů a procesů, ale podaných tak, že se i laik docela orientuje.

Kamba
03.08.2024 5 z 5

Nadčasový román, velice aktuální. Pokud si lidstvo může vybrat mezi snížením životního standardu nyní nebo vlastní totální zkázou v budoucnosti, vybere si zkázu. Dá se s tím bojovat? Na to se snaží dát autor odpověď v této knize.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (3)

1973 - Locus Awards (Best Novel)
1973 - Hugo Award (Best Novel)
1972 - Nebula Award (Best Novel)

Kniha Ani sami bohové v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x