Arabská princezna přehled

Arabská princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435055/bmid_arabska-princezna-hoz-435055.jpg 3 29 29

Arabská žena série

< 4. díl

Pokračování bestsellerových románů Arabská žena, Arabská dcera a Arabská krev. Tanya Valková popisuje další životní osudy Doroty, Polky, která si v mládí vzala Libyjce, a její dospělé dcery Miriam, jež se sama stala matkou Nadji. Tentokrát se jejich cesty propojí se spletitým osudem saúdské princezny Lamii. Arabská princezna je román zkoumající tajemství lidské povahy, formované islámským právem šaría. Tato kniha postihuje krutosti, násilí, vraždy, znásilnění, vášně a city, ale také se zaměřuje na psychologické pozadí lidských činů a odhaluje skutečný život v arabské zemi. Ta je přitom popisována nejen očima Evropanek, ale také rodilých Arabek. Příběh představuje pokusy arabských žen o emancipaci a o nalezení místa v mužském světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska księżniczka , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Arabská princezna. Přihlašte se a napište ho.

Cher
27.03.2023 5 z 5

Tohle se čte samo, i když první a druhý díl byly zajímavější.
Ženy v těchto státech nemají žádná práva, pokud se stanou oběťmi sexuálního násilí, jsou za to trestány ony. Životní osudy některých hlavních hrdinek jsou neuvěřitelné. Bohužel, někdy jsou tyto osudy způsobené jejich naivitou a často až hloupostí.

vklaskova
16.10.2022 4 z 5

Tento čtvrtý díl byl lepší, než třetí. Souhlasím ale s velmi nepříjeně useknutým koncem, který mě vůbec neuspokojil. Velká škoda.

Alevyta
04.07.2022 3 z 5

... na tento díl jsem se moc těšila, ale zklamal mě konec. Nečekala jsem happy end, ale bylo to takové urychlené, useknuté.

Knižní novinky (34. týden)

16.08.2020

Kniha Arabská princezna v seznamech