Artemis přehled

Artemis https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365035/bmid_artemis-aGI-365035.jpg 4 1504 1504

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Artemis , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Artemis. Přihlašte se a napište ho.

murdoch
05.03.2024 3 z 5

Čitelný, ale na Marťana nebo Spasitele to bohužel nemá.

Ládja
04.03.2024 2 z 5

(SPOILER) Tohle se teda nepovedlo. Pár dobrých nápadů a dobře se četlo, to je tak jediné plus...
...nejvíc mě dostalo...ha, číňan, viděla jsem ho pár minut, má rád startrek tak jeho kód trezoru musí být jako čislo Enterprise...(jistě ještě tam byl prach, který se usadil na používaných číslech).
Jako kdyby to napsal někdo jiný než kdo napsal Marťana a Spasitele.
Zklamání...1.5*

Gimli
18.02.2024 5 z 5

Strhující jízda měsíční krajinou! A do té Weir, stejně jako ve Spasiteli (Marťana jsem zatím nečetl), umně vplétá zajímavé vědecko technologickcé exkurze!

10 právě čtených knih podle uživatelů (září)

14.09.2018

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2018

Knižní novinky (23.4. - 6.5.)

23.04.2018

Žádná ochrana proti idiotům nezastaví odhodlaného idiota. V systému se vždycky najde nějaká chyba.

Podlomila se mi kolena. Měsíc je prima místo na omdlévání. Dopadnete na zem docela měkce.

Volat policii uprostřed páchání zločinu nebyl nejlepší plán.

Ocenění knihy (1)

2017 - Goodreads Choice Awards (Best Science Fiction)

Kniha Artemis v seznamech

v Právě čtených21x
v Přečtených1 977x
v dalších seznamech11x

humor boj o přežití Měsíc pašeráctví sci-fi

Andy Weir
americká, 1972