Asja přehled

Asja https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5567/bmid_asja-PET-5567.jpg 4 54 54

Hlavním hrdinou příběhu je bezejmenný ruský mladík na cestách, který na německém venkově potká sourozenecký pár z Ruska, se kterým se rychle spřátelí a seznámí se s jejich příběhem. Doslov „Mistr milostné novely“ napsal Jiří Honzík.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Československý spisovatel

Ася , 1858

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asja. Přihlašte se a napište ho.

Hanka_Bohmova
10.03.2024 4 z 5

Od Turgeněva jsem četla Jarní vody a Asja se jim podobá. Sevřený, čistý milostný příběh o zbabělém muži.

"Ale nepřečetl jsem ani dvě stránky a Gagin jenom zbytečně počmáral papír (...) a pak už se volně linuly naše mladistvé řeči, vášnivé i dumavé, někdy nadšené, ale skoro vždy nejasné řeči, v kterých se Rus tak rád rozplývá. Když jsme se dosyta vypovídali a naplnil nás pocit zadostiučinění, jako bychom byli cosi vykonali, v něčem uspěli, vrátili jsme se domů."

Opájet se vlastními slovy, místo aby se člověk skutečně namáhal. Mudrci ze čtvrté cenové, mudrci z internetu.

Alethea_k
08.10.2023 4 z 5

Možná jsem se dostatečně nesoustředila, ale příběh mě moc nezasáhl. 3,5*/5*...
Ocenila bych to trošku delší. :-)

vas
07.02.2023

Krásný milostný příběh, romantika až na půdu. Škoda, že to Ivanovi (neboť to byl jistě Turgeněvův vlastní příběh) nedopadlo. Někdy jedna chyba poznamená celý život.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asja v seznamech

1950  86%Lovcovy zápisky
1970  84%Otcové a děti
1977  85%Jarní vody
1963  83%Asja
1969  91%Milostný kruh (7 povídek)