Baba Jaga a další ruské pohádky přehled

Baba Jaga a další ruské pohádky
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419005/bmid_baba-jaga-a-dalsi-ruske-pohadky-RBy-419005.png 4 28 28

Národní pohádky patří do světového literárního fondu a ty ruské se řadí mezi nejkrásnější. Přečtěte si výbor pětadvaceti pohádek v novém moderním překladu s nádhernými ilustracemi od Olgy Zakis. Baba Jaga, Kostěj Nesmrtelný, Žabka carevna, Krásná Vasilisa a mnoho dalších lidových příběhů.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fragment (ČR)

Russkie narodnye skazki

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Baba Jaga a další ruské pohádky. Přihlašte se a napište ho.

kaczka79
29.10.2023 5 z 5

Převyprávěné ruské pohádky s nádhernými ilustracemi. Vyrůstala jsem na knize Krása nesmírná a tato kniha mi ji připomněla a musím říct, že se mi líbí o trochu více. Možná díky krásným ilustracím Olgy Zakis....

nemer
24.10.2023 3 z 5

Bohužel převyprávění a ani ilustrace, byť samy o sobě nejsou špatné, mi k ruským pohádkám nesedí tak jako magické výjevy od Bilibina (Finist) nebo V. Fialy (Krása nesmírná). Ti, kteří jsou nepolíbení Peříčkem Finista či Krásou nesmírnou, budou asi spokojeni. Tato Baba Jaga (v ilustracích i zmodernizovaném textu) už není TA Baba Jaga, co se v hmoždíři palicí odráží a pometlem stopu zametá, toto je moderní Baba Jaga, která sídlí na jiném místě a v jiném čase. Jaga, která by teoreticky mohla přisvištět i na motorce, a to už je zkrátka jiný příběh.

wikca
18.04.2022 4 z 5

Klobouk dolů za krásné ilustrace od Olgy Zakis. Tak jak ona pohádky namalovala, tak přesně takhle si pohádky představuji ve své mysli. Skvěle vystihnutá atmosféra ruských pohádek.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Kniha Baba Jaga a další ruské pohádky v seznamech