Tajemný poutník a další příběhy přehled

Tajemný poutník a další příběhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385620/bmid_tajuplny-poutnik-a-dalsi-pribehy-XEu-385620.jpg 4 82 82

Baltimore série

Na cestě za svou pomstou Lord Baltimore potkává pološíleného vědce, který se pokouší vyléčit vampirismus a stvoří ještě děsivější zrůdy. Zatímco náš hrdina nepřestává pátrat po zjizveném upírovi, jemuž dává vinu za veškeré zlo světa, jeho pronásledovatel – ďábelský inkvizitor – odhaluje svou temnou minulost.

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Baltimore vol 3: A Passing Stranger and Other Stories , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemný poutník a další příběhy. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
17.04.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Několik krátkých epizodek z Baltimorova univerza, vyřízených za pár stran. Špatné to není, ale měl bych pro tuto knihu spíš jiný výraz - zbytečné.

Ronnie68
09.07.2022 4 z 5

Pokračování komiksového příběhu.... Tentokrát v podobě pár povídek, které dokreslují děj...

Terva
27.04.2022 4 z 5

„Díky První světové válce
jsme zjistili, že skutečnost
může být mnohem děsivější
než nejtemnější představy...“
(Kim Newman)

„Pane, jste opravdu lovcem upírů?“ (O tanku)

Předem přijměte pár zajímavostí: Mike Mignola věnoval tuto knihu Rayi Harryhausenovi. Americký filmař, režisér, animátor a průkopník speciálních vizuálních efektů zemřel 7. května 2013. Natočil třeba filmy Jáson a argonauti nebo Sindibád a tygří oči. V povídce „Hra“ je použito básně E. A. Poea „Červ dobyvatel“. A dle mého názoru je to jeden z nejpropracovanějíš a nejzajímavějších příběhů v tomto svazku.

Citát: Ti, kdo onemocněli, jsou už vlastně mrtví. Nezbývá než doufat, že mrtvými zůstanou. (Hra)

Systém povídek je tu dán tak, že Lord Baltimore při honbě za upírem Haigem projde napříč Evropou. Dostáváme se do Anglie, Francie, Německa, Itálie, Chorvatska a Rakouska-Uherska. Vše v letech 1916 až 1917. V poslední povídce, „Inkvizitor“ se naopak podíváme na muže, inkvizitora, soudce Duvice, který pronásleduje lorda Henryho Baltimora. Těžko říci, kdo z těchto dvou postav je šílenější a krvežížnivější.

Citát: Jste šílenec. Zatímco plýtváte časem a pronásledujete ho, on sám je tam venku a zabíjí skutečné zrůdy. (Inkvizitor)

Všech šest povídek bylo vesměs perfektních. Je tam jedna, která mi moc nesedla, ale většina je nádherně a mistrně nakreslena. O scénáři se snad ani nemusím zmiňovat. Mike Mignola prostě umí, má vše připravené a mnohdy plánuje několik kroků dopředu. Komentáře ke všem povídkám a jejich hodnocení si můžete „zkontrolovat“ zde:

Citát: Ó Bože, považuješ mě snad za svého cínového vojáčka, že mi neustále stavíš do cesty takové běsy? (Medikament Dr. Leskovara)

Zatím zde není žádná související novinka.

Bylas mi dobrou ženou Evelýno. Jsem vskutku rád, že jsem tě úplně nevysál hned té první noci. (O vdově)

Chci Haiga. Chci toho, jenž vám vzal život a udělal z vás zrůdy. (O vdově)

Rozhrňte závěsy, bude překrásný den. (O vdově)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tajemný poutník a další příběhy v seznamech