Dvanáct tajemství přehled

Dvanáct tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504569/bmid_dvanact-tajemstvi-CAr-504569.jpg 4 26 26

Ben Harper série

Novinář Ben Harper se ve své profesi zaměřil na kriminální případy. Nyní nastal čas, aby vynesl na světlo ten nejotřesnější, svůj vlastní. Když mu bylo osm, všemi otřásla brutální vražda jeho bratra a kamaráda, kteří byli ubodáni dívkami v jejich věku. Hrůzný čin ještě umocnila sebevražda matky obou bratrů. Ve světle nedávných událostí ale v Benovi klíčí podezření, že se vše odehrálo jinak…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Twelve Secrets , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvanáct tajemství. Přihlašte se a napište ho.

Inka8
19.05.2024 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst,bylo tam mnoho jmen a bylo těžké se orientovat . Pak mě ale kniha chytla a přiznám, že takové vyústění příběhu jsem nepředpokládala. Všimla jsem si, že to je 1.díl o Benu , tak jsem zvědavá na další

lucie.svobodova
16.05.2024 3 z 5

Ben Harper, naše hlavní postava, se živí jako novinář a zaměřil se na kriminální případy.
Proč?
Má za sebou totiž svůj vlastní. Smutný, odporný, otřesný, nepochopitelný,… no, nenacházím slov. Otřásl všemi.
Bylo mu pouhých osm let, když jeho bratr a kamarád byli brutálně zavražděni.

Kým a jak?
To je ještě odpornější. Byli totiž ubodáni stejně starými dívkami.
Bylo toho dost?
Nebylo… aby toho nebylo málo, maminka bratrů spáchala po několika letech sebevraždu. Kolem té by se nějaký ten otazník také našel.

Myslím si, že na jednoho malého kluka je toho naloženo až dost.

A ještě je tu jedna důležitá otázka…
Bylo to skutečně tak?
V Benovi totiž klíčí jisté podezření, že takto to tehdy přeci jen nebylo.
Co a jak se vlastně tedy před lety odehrálo?
Přijde na to? A co vše odhalí?

Příběh je vyprávěn převážně z pohledu Bena, ale máme zde i další postavy (a není jich málo). Proto se v knize vyskytuje vyprávění formou ich formy i er formy, což pro někoho může být zmatečné, ale já si rychle zvykla a nijak mi to nepřekáželo.

Ben nám odhaluje svůj hrůzný příběh z dětství, postupně však vychází najevo nové skutečnosti, které by člověk nečekal. A ten hlavní wow efekt přichází v závěru.
Jaká tajemství s Benem objevíme?
Prozradím, že vše nebude jen o tomto “starém činu, bude toho více a bude to spolu jistým způsobem vše souviset.

Vyprávění bylo na začátku trochu kostrbaté, ještě bylo trochu komplikováno množstvím postav, které se zde vyskytovaly. Občas jsem si nebyla jistá, kdo je kdo a kdo jak se vším souvisí,a jakou roli bude v příběhu vlastně hrát. Ale postupně mi vše do sebe začalo zapadat a pochopila jsem souvislosti. V závěru se mi tedy, i přes nějaké ty výtky, kniha líbila.
Druhý díl - Jedenáct lhářů - je za mě o stupeň lepší .

To, že se jedná o případ podle skutečných událostí to umocňuje na maximum a nějaká ta husí kůže se objevila.

Hvězdinka
07.05.2023 3 z 5

Opravdu hodně postav. Musela jsem číst takřka bez přestávek, neboť jinak bych zapomněla, kdo je kdo. Zajímavě propletený příběh, kdy až do posledních chvil netušíte, co se tenkrát stalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvanáct tajemství v seznamech

v Právě čtených1x