Bez tebe napořád přehled

Bez tebe napořád
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367275/mid_bez-tebe-naporad-j7c-367275.png 4 179 179

Slyšeli jste už o supernovách? Na obloze září nejvíc ze všeho, prudce explodují a pak rychle pohasínají. Ráda si představuju, že se mnou a Benem to bylo podobné… za krátkou dobu jsme prožili víc vášně než jiní lidé za celý život. Elsie Porterová je průměrná dvacátnice, které se přihodí něco, co do průměru rozhodně nepatří. Jednoho deštivého dne v New Yorku se vydá pro pizzu pro jednoho. Nečeká, že by se v obchodě s někým setkala… a už vůbec ne s někým tak okouzlujícím a atraktivním jako Ben Ross. Chemie mezi nimi je okamžitá a elektrizující. Ben nevydrží počkat ani dalších čtyřiadvacet hodin, aby ji pozval na rande. Během pár týdnů se do sebe oba po uši zamilují a v květnu se potají vezmou. Jen devět dní poté srazí Bena na kole auto a on na místě umírá. Elsie slyší v bytě sirény, ale než se dostane dolů, Bena už odvážejí v sanitce. V nemocnici pak musí čelit své neznámé tchyni Susan, která vůbec netuší, že se její syn oženil a že Elsie existuje. Příběh Susanina uzdravování se proplétá s Elsiinou a Benovou tragickou romancí. Přerušeno navždy je dojemnou připomínkou toho, že existuje víc než jeden šťastný konec.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Forever, Interrupted , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bez tebe napořád. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
04.06.2024 3 z 5

Ja od teto autorky miluju uplne vsechno a az ted mi nejak vyslo cist prvotinu. Je to teda hodne poznat, ze to je prvotina, takze tu kritiku beru mirneji. Tema je jako vzdy zajimave, ale jak mam z jejich dalsich knih hned po chvili dojem, ze vsechny postavy davno znam a vsechno s nimi prozivam, tady se nejak nestalo. Proste smutny pribeh vyrovnavani se se smrti, ale ze bych u toho chtela brecet a nejak vic me to zasahlo, to ani ne.

Terezka_U
27.03.2024 3 z 5

Mám z toho trochu smíšené pocity. K autorce mám ambivalentní vztah. Přijde mi, že má zajímavé neotřelé nápady, bohužel spisovatelsky to ale není žádný zázrak.

Téma mě zaujalo a nápad s prolínáním časových rovin se mi moc líbil. Kniha díky tomu byla dynamická. Bohužel mi postavy moc nepřirostly k srdci a často jsem se během čtení přistihla u toho, že zpochybňuji velikost jejich lásky. Autorka se často opakovala (například věta o tom, že už neví, jaké je to se smát) a v některých chvíli na můj vkus až příliš tlačila na pilu. Poloviční počet stran by možná knížce výrazně prospěl - to je ale víceméně pocit, který jsem si zatím odnesla ze všech knih od TJR.

iceVS
06.11.2023 4 z 5

Já nevím...
Žal mladičké vdovy mě úplně neoslovil. Přesto uznávám, že je to hodně dobře napsaný. Spíš až jako nějaká psychologicko-motivační literatura. Ale zároveň toho bylo až moc, takový zacyklený.
Nicméně za myšlenku "šedesát je nových čtyřicet" dávám čtyři hvězdy. Jupí, je mi něco přes třicet a všechno je žůžový :-D

Zatím zde není žádná související novinka.

Knížky v knihovně voní. Voní nejlíp na světě, když nepočítám vůni jednoho polštáře zavřeného v plastovém pytli. - Elsie

Láska je láska. Když ji ztratíš, máš pocit, že je to ta nejzkurvenější katastrofa na světě. Prostě kurevská bolest. - Susan

Kniha Bez tebe napořád v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x