Bezdětná přehled

Bezdětná https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456082/bmid_bezdetna-Imo-456082.jpg 5 137 137

Ilustrovaný příběh o neplodnosti a všem, co s sebou přináší – smutek, naději, bezmoc, vztek, černý humor, izolaci, předsudky i sblížení. O tom, jak se z nenormálního stává normální. Pro neplodné, aby se necítili sami. A pro plodné, aby si to dokázali alespoň trochu představit.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bezdětná. Přihlašte se a napište ho.

Knihotyna
29.08.2023 5 z 5

Byla jsem velmi zvědavá na to, jak kniha bude pojatá.

Psychoterapie, myšlenky a pocity, které si mnohdy musíte bohužel nechat pro sebe, informace o IVF.

Příběh jednoho páru, který ukázal světu svůj příběh - jenže ten příběh není jen jejich, ale spousty dalších párů.
V knize je napsané, že nás všichni učí, že žena hned otěhotní, porodí a má dítě. Nejlépe dvě. A nejlépe holčičku a chlapečka. A spousty žen i mužů přesně po tomhle touží. Jenže to mít nemůžou. Trápí se - zlost, bezmoc, deprese, vztek, slzy, bolest.
Nikdy se párů neptejme na "pitomé otázky" ohledně založení rodiny, nikdy nevíme, do čeho můžeme "vrtnout" a z vlastní zkušenosti vím, že ať je to cokoliv, bolí to a pár to rozhodí.
Dítě a rodina je dle mého jedno z nejcitlivějších témat a nikdo nemá právo partnery soudit či odsuzovat.
Možná každý z nás zná někoho, kdo si IVF prošel či prochází. Buďme tu pro ně jako přátelé či rodina. Nesuďme je, nedívejme se na ně z lítostí či bolestí. Prostě tu pro ně jen buďme a doufejme, že se svého malého zázraku dočkají. A i kdyby bohužel ne, stále tu pro ně buďme.

tabula.rasa
21.09.2022 5 z 5

Úžasná kniha, hlavně pro ženy (i muže), kterých se to týká. První komiks, u kterého jsem brečela. Bylo to jako sdílet svojí bolest s kamarádkou, kterou potkalo to samé co mě. Děkuju.

luckomar
10.08.2022 4 z 5

Určitě téma, které nejde poslat do světa a nečekat kritiku. Ti co měli štěstí, nikdy nepochopí. I pro mnoho mužů je tohle téma nepochopitelné. Za mě je kniha fajn. Hvězdička dolů za ilustrace, které mi nesedly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bezdětná v seznamech

v Právě čtených1x