Bílá kánoe přehled

Bílá kánoe
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29368/bila-kanoe-29368.jpg 4 19 19

Povídky ze života eskymáků: 1. Sníh 2. Oslepnutí André Malocha. 3. Cizinec v Taransay. 4. Železní muži. 5. Dva, co byli jeden. 6. Krev v jejich žilách. 7. Pes a vlk. 8. Poutník sněžných plání. 9. Šťastnou cestu, bratře! 10.Bílá kanoe. 11. Susie a její temná odysea. Z anglického originálu The Snow Walker vydaného nakladatelstvím McClelland and Steward Limited v Torontu roku 1975 přeložil dr. Josef Poláček, CSc. Mapu nakreslil Karel Zpěvák. 232 stran textu, 12 černobílých ilustrací. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Panorama

The Snow Walker , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílá kánoe. Přihlašte se a napište ho.

adelinka
18.08.2022 5 z 5

Trochu som knihu posúvala bokom, kým som sa odhodlala si ju prečítať, napriek tomu, že sa kamarátke páčila. A som rada, že som ju čítať začala. Veľmi pekné poviedky o živote a myslení eskimákov.

pajaroh
17.01.2022 5 z 5

Malá kniha, která se přede mnou dlouhou schovávala zahrabaná ve skříni... a takové dobré čtení. Krásně je zachycena příroda a nálada plání a jezer severní Kanady, stejně tak vnitřní svět inuitů. Nejvíce mě oslovily povídky Dva, co byli jeden, Pes a vlk, ale ani jedno vyprávění není slabší. Líbily se mi na první pohled nenápadné ilustrace.
Pro milovníky zimy a ledu.

gab72
01.06.2021 5 z 5

Kniha plná příběhů o dalekém severu. F.Mowat krásně vykresluje život, postoje eskymáků i jako biolog život zvířat. Opět se objevuje věčné téma - chamtivost a rozpínavost bělochů versus skromnost domorodců, které se táhne napříč celým světem. Některé příběhy jsou opravdu smutné. Kniha nenápadná, velmi čtivá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bílá kánoe v seznamech

v dalších seznamech1x