Příběhy bílé Masajky přehled

Příběhy bílé Masajky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269373/mid_pribehy-bile-masajky-hBh-269373.jpg 4 165 165

Bílá Masajka série

Na první pohled se mladá Corinne hluboce zamiluje do urostlého masajského válečníka, opustí kvůli němu dosavadní způsob života v civilizované společnosti a bezhlavě se vrhá do pro ni neznámé keňské buše. V neuvěřitelně primitivních podmínkách si prožije ráj i peklo na zemi a sen o velké lásce se posléze změní v zápas o holé přežití. Nekončící dobrodružství přivede mladou ženu na pokraj duševních i fyzických sil a ocitá se zcela bez prostředků. Svůj boj však nakonec s dcerkou Napirai přece jen vyhrává. Po čtyřech strastiplných letech se s podlomeným zdravím vrací s dcerou do rodného Švýcarska a snaží se začít znovu. Na svou africkou rodinu přesto nikdy nezapomene a po čase ji i na dálku dál finančně podporuje. Do Keni se opět podívá až po 14 letech, u příležitosti natáčení filmu Bílá Masajka podle její knihy. Tři knihy v jednom: Bílá Masajka, Zpátky z Afriky a Shledání v Barsaloi.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Weisse Massai Zurück aus Afrika Wiedersehen in Barsaloi , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy bílé Masajky. Přihlašte se a napište ho.

MaggieR
22.11.2023 3 z 5

Tiež som zažila takéto poblúznenie a uznávam že je skoro nemožné odolať. Dokonca je to až fyzicky bolestivé. Riadiť sa takýmto impulzom je ale šialené. Chápem ju, ale je mi smutno z jej príbehu. Neuveriteľný, smutný príbeh

JancaMia
10.02.2022 2 z 5

Knihu jsem získala za symbolických 20,- , celé roky (asi dvanáct let jsem si říkala že to číst nebudu) . Nicméně trojkniha je tu . Nemůžu se zbavit pocitu že Corinna kvuli erotickému poblouznění zahodila celý svůj život . Souhlasím s tím že to byla zajímavá zkušenost , nicméně se nemohu zbavit pocitu že autorka měla několikrát pominutí smyslů a kvuli chtíči šla do negramotného bojovníka a strašně za něj bojovala a přitom nebylo pořádně proč ... a to nemluvím o hygiene, jinému pohledu na svět. Nejvíce bavil první díl , další dva vaření a omílání toho samého dokola .

milkara
27.08.2021 5 z 5

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy bílé Masajky v seznamech

v Právě čtených1x