Bludy z nudy přehled

Bludy z nudy
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60325/bmid_bludy-z-nudy-Oyf-60325.jpg 3 143 143

Vypravěčem debutového románu je čtrnáctiletý Saša, který pochází z bohaté rodiny, vyrostl v dobré pařížské čtvrti a na prázdniny jezdil do Maroka. Nyní chodí do 3. ročníku lycea: prožívá věk, kdy se hraje o všechno, kdy člověk neví, k čemu tu je a co by chtěl dělat. Saša je ztracený, neorientuje se ve svém životě – jakoby čeká na nějaký signál nebo událost, která ho někam nasměruje. Takový signál pro něj představuje trochu bláznivý a provokativní kamarád Augustin, který je mladíkem činu. Společně experimentují až na hranici smrti – jen aby se přesvědčili, že žijí. Mezi oběma se postupně zrodí vztah (zahrnující i vztah fyzický), který trvá jeden školní rok. Mladíci zahánějí nudu drogami a alkoholem, nočními dobrodružstvími… Nebezpečí a vášeň reprezentuje reálný život. Sugestivní román o první lásce, dospívání, (sebe)zničení, o společnosti, a o životě teď a zde.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Mes illusions donnent sur la cour , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bludy z nudy. Přihlašte se a napište ho.

Dáduše
30.10.2020 4 z 5

Na prvotinu super. Začátek se mi hodně stylisticky líbil, poté to trochu upadalo. Téma zlaté mládeže, hledající sama sebe. Klidně bych si přečetla znova...

oblakaknih
30.11.2019 3 z 5

Tak tohle byla zajímavá kniha, zajímavá zkušenost.
Nečetla jsem anotaci, takže pro mě byl námět docela překvapením. Nebyl sice ničím odlišný od dalších, ale zpracovaný byl velice originálně.
Hlavní postava mi byla sympatická, i další jsem si dokázala oblíbit. Přesto si myslím, že mohli být lépe a podrobněji vykreslené.
Kapitoly byly krátké, takže se kniha četla velmi dobře. Styl psaní mi vyhovoval, ale byl dost jednoduchý. Celkově si myslím, že kniha mohla být delší.
Děj na mě místy působil neuceleně, mohl být více rozvinutý, detailnější.
Romantická linka byla pro tento námět poměrně typická, ale kniha jí nebyla přehlcená.
Hlavní postava se necítila vždy nejlépe, ale emoce na mě z textu nepůsobily.
Není to nejlepší kniha, co jsem četla, ale za přečtení určitě stojí.
Doporučuji!

sgjoli
30.05.2019 5 z 5

Syrové, drsné, deprimující a přesto na konci vskutku dojemné. A hlavně moc dobře napsané. Hrdina neví, co se sebou, a chytá se všelijakých stébel, aby se našel. Kniha je plná zajímavých myšlenek, v nichž některé mi byly až děsivě povědomé. Nemohu sice říct, že bych se s hlavní postavou 100% ztotožňovala, to skutečně ne, ale bylo mi hrdiny dost líto. Kniha mne bavila a zaujala především svojí otevřeností a tím, jak autor jde až na dřeň, co se prožitků a emocí týká.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bludy z nudy v seznamech

v dalších seznamech1x

drogy francouzská literatura dospívání první láska nebezpečí generace Y

Autorovy knížky

Sacha Sperling