Bohabojné ženy přehled

Bohabojné ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6907/bmid_bohabojne-zeny-kjC-6907.jpg 3 18 18

Do opuštěného domu na břehu ženevského jezera přijíždí počátkem léta roku 1816 zajímavá skupinka cestujících – lord Byron, Percy a Mary Shelleyovi, Byronův soukromý tajemník... Ve volnomyšlenkářské komunitě se začnou odehrávat zvláštní věci, do příběhu vstupují skandalistky, herečky a dvojčata – sestry Legrandovy, ve vzduchu se vznáší podivné tajemství. Federico Andahazi opět objevuje neprobádanou říši sexuality, ale opouští tragickou polohu Anatoma a vytváří gotický román v moderním, erotickém a groteskním hávu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Las piadosas , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bohabojné ženy. Přihlašte se a napište ho.

jiri77
24.07.2022 5 z 5

Napětí ,tajemno ,hororová atmosféra, erotika ,ale i humorné okamžiky. To vše se dá najít v této čtivé knížce. Kniha mě velmi bavila.

Politre
12.05.2021 5 z 5

Erotický groteskní horor odehrávající se na pozadí historické události, jednoho deštivého léta ve vile Diodati, kde prý Mary Shelleyová napsala jejího legendárního Frankensteina. Příběh se však zaměřuje hlavně na doktora Polidoriho a vznik jeho povídky Upír. Faustovské téma okořeněné několika černohumornými okamžiky finišuje do podařeného konce. Bohabojné ženy je ještě snad zábavnější než Andahaziho prvotina Anatom a určitě doporučuji všem, kdo hledají originální a dekadentnější čtivo.

snimcibdim
23.11.2019 2 z 5

Taková literární anekdotka a trochu lepší brak (nadrženecká fantasmagorie).
Děj se opírá o skutečnou událost: pobyt slavné literární trojice (viz.anotace) a dalších dvou mladých lidí v létě 1816 ve vile Diodati. Víc o této historické skutečnosti vědět nemusíte a ani už se nedozvíte (bohužel). V této komunitě se toho totiž už moc neděje (přestože úvodní samoúčelně svlékací scéna slibuje mnohé), to hlavní se děje zejména v komůrce a korespondenci tajemníka Polidoriho.
Úplný závěr knihy beru jako autorovu sebeironii, kteroužto oceňuji jednou hvězdou, druhou dávám za námět a čtivost.
Mám své pochybnosti o překladu - už názvem knihy počínaje (nemělo by to být spíš Zbožňované???).
Ale i přes nízké hodnocení doporučuji jako originální (!!!) oddechovou četbu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bohabojné ženy v seznamech

v dalších seznamech1x