Oceľové žezlo přehled

Oceľové žezlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342011/bmid_ocelove-zezlo-DxB-342011.jpg 4 65 65

Prvý diel veľkolepej historickej fantasy z čias Kyjevského kniežatstva, kedy na pozadí vojenských výprav kniežaťa Svjatoslava vznikla legenda o udatných bohatieroch. Odľahlú dedinu na území kmeňa Muromcov prepadnú lovci otrokov. Unikne im len Iľja, miestny mrzák. Vďaka stretnutiu s tromi tajomnými pútnikmi však mladík zlomí kliatbu a zázračne sa vylieči. Plný neslýchanej sily vyrazí na cestu za pomstou a oslobodením svojich súkmeňovcov. Stopa ho vedie do povodia Volgy – Itylu, kde o moc súperia bulharský chán a obávaní mágovia z Dračej veže. Rovnakým smerom v tom čase postupuje vojsko kyjevského kniežaťa Svjatoslava. V žilách mladého vládcu koluje dobyvačná krv vikingských predkov. Osudy mladého bojovníka a ctižiadostivého vojvodcu sa čoskoro pretnú. Iľja, zvaný Muromec, sa pripojí k elitnej družine kniežacích bohatierov a zúčastní sa na najväčšej vojnovej výprave, akú tieto končiny zažili.... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Artis Omnis

Oceľové žezlo , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oceľové žezlo. Přihlašte se a napište ho.

Majkrofon
07.12.2023 5 z 5

Čistokrvné historické fantasy, ktoré by kľudne mohlo konkurovať aj svetovým spisovateľom. Juraj Červenák rozohral ďalšiu skvelú sériu plnú krvi, bojov, kúziel a drakov.

PitoR
20.10.2023 4 z 5

Bohatier - 1. diel
Postupne prechádzam tvorbu Juraja Červenáka. Tentokrát došlo na úvod bohatierskej ságy...

Dobrodružstvo, história, fantasy téma; všetko servírované s ľahkosťou. Číta sa to samo. Ako vravia klasici: "Na jeden dúšok."

...a som veľmi milo prekvapený. Už sa teším na pokračovanie!!!!

Steew
25.06.2023 5 z 5

Mé první Červenákovo dobrodružství a jsem z něho naprosto nadšený. Styl a vůbec vše mi sedlo, příběh má spád, žádné nudné omáčky okolo, zároveň to není vůbec hloupé. Mytologie mísící se se skutečnou historií.
Za Peruna!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oceľové žezlo v seznamech

v Právě čtených4x