Bratrstvo I. - Bitva u Lučence přehled

Bratrstvo I. - Bitva u Lučence https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73321/bmid_bratrstvo-1-bitva-u-lucence-wMm-73321.jpg 4 53 53

Bratrstvo (Jirásek) série

První část Jiráskovy trojdílné historické rapsodie Bratrstvo. O bojích husitských bratříků pod vedením Jana Jiskry z Brandýsa za nezávislost Horní země (dnešního Slovenska) na Maďarech pod vládou Jánose Hunyadiho. Napsáno v letech 1898 - 1899.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bratrstvo I. - Bitva u Lučence. Přihlašte se a napište ho.

PMR
31.10.2023 3 z 5

Jenom pro nadšence. AJ si očivině nijak moc nelámal hlavu s tím, že to po něm bude muset taky někdo číst :-)

MichalMartinka
10.12.2022 5 z 5

S panem Jiráskem už mám čtenářské zkušenosti. Asi 50 stránek mi trvalo, než jsem si opět zvykl na Jiráskův styl psaní (ano hovoříme o té staré češtině a popisech kraje) ale potom...to by vlastně nebylo ono. Pan Jirásek má prostě v mém srdci místo. Pěkná zápletka, surovost té doby a hlavně...děj se odehrává na území dnešního Slovenska. Takže jako doma. Než se děj výrazněji rozjel, chvíli to trvalo, ale potom už to jelo samo. Těším se na další díl.

lukaskmn1
02.02.2022 4 z 5

Geniální.

Více než 100 dalších eknih zdarma...

02.12.2019

Kniha Bratrstvo I. - Bitva u Lučence v seznamech