Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže přehled

Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266692/mid_buchenwaldske-bestie-karl-a-ilse-ko-266692.jpg 4 47 47

Buchenwald série

Velitel tábora Buchenwald Karl Otto Koch měl neomezenou moc a zcela volné ruce rozpoutat nevídané peklo. Se svou ženou Ilse dali volný průchod zlu ve všech možných podobách a vládli společně jako šílený královský pár, který si svůj palác vybavoval dekoracemi vyrobenými z lidské kůže. Kniha vypráví jejich příběh a vysvětluje podstatu fungování koncentračního tábora s fascinující naléhavostí, která nás přenese desítky let nazpět časem, abychom mohli být svědky hrůz koncentračního tábora a naštěstí i jeho osvobození americkou armádou a následného potrestání vládnoucího páru.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Cosmopolis

The beasts of Buchenwald : Karl & Ilse Koch, human-skin lampshades, and the war-crimes trial of the century , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže. Přihlašte se a napište ho.

rilajaan
29.11.2022 4 z 5

Čtivé, zajímavé i komplexní.

Liliana2006
09.01.2022 5 z 5

Ač jsem na téma druhé světové války přečetla již mnoho knih, jen pár z nich mi v paměti vyryli díru, jako tato publikace. Líbil se mi jak začátek knihy, kde byl popsán samotný vzestup Hitlerovy vlády až konec, kdy se čtenář dozví, jak s kým a čím vše dopadlo. Možná bych špetku řekla, že to bylo vyprávěno takovým americkým stylem, ale to bude zřejmě autorem. I tak je za mě kniha skvělá.

AlbionFoxyFox
09.09.2021 4 z 5

Čtivě napsáno, líbilo se mi, jak bylo dění dáváno do širších souvislostí, fotografická příloha je skvělá. Trošku mi vadilo neustálé omývání některých informací.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x

Buchenwald (koncentrační tábor)

2015  83%Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže
2016  83%Přežil jsem Buchenwald - moje osobní cesta peklem
2016  81%Buchenwald : peklo na kopečku