Buddha: Příběh osvícení přehled

Buddha: Příběh osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48572/buddha-48572.jpg 5 28 28

Čtenář se prostřednictvím příběhu dozvídá o existenci a životě skutečné historické postavy. S princem Siddhártou se setkává už při jeho početí a provází ho obdobím dospívání a rozhodnutím opustit královský palác a pohodlný život. Z prince se stává chudý mnich Gautama dodržující přísné asketické praktiky, bojující s pokušeními a králem démonů Márou. Teprve díky pochopení omylu, že tělo a ducha je možné přemoci násilím, dosahuje osvícení a stává se Buddhou, tím, kdo procitl. Konec knihy je tak začátkem Buddhova duchovního vzestupu, šíření buddhismu a změn v duchovním životě celé Indie. Příběh je doplněn stručnými poznámkami o buddhismu.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Knižní klub

Buddha: A Story of Enlightment , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Buddha: Příběh osvícení. Přihlašte se a napište ho.

Kamcatak
23.01.2019 4 z 5

Velmi krásně napsaná kniha, která čtivým způsobem přibližuje legendární postavu Buddhy.

Jediná věc, která mě mrzí, že nevím, které události popisované v tomto románu se považují za fakta, která jsou o Buddhově životě známá a co je "jen" omáčka, kterou si autor přimyslel, aby knihu vůbec napsat mohl. (Nechápejte mě však špatně, mně se ta omáčka rozhodně líbila.) Překladatel na konci také zmiňuje, že některé věci popisované v knize nekorespondují se skutečnou podobou Indie v době života Buddhy, což dělá z této knihy o další kousek nereálný příběh.

Přesto bych nenechala nikoho, aby se tímto nechal od čtení knihy odradit a vřele ji doporučuji každému. Po přečtení už totiž při vyslovení slova "buddha" z mé mysli mizí obraz zlaté obrovské obtloustlé sochy a nahrazuje ho něco lidštějšího, opravdovějšího a přesto něco, co můžu obdivovat rozhodně více než tu sochu a co představuje.

Paulus.1987
27.04.2018 5 z 5

Úžasně čtivý Buddhův životopis v románové podobě. Příběh člověka, který opustil pohodlný život plný přepychu, aby hledal smysl života, poznal podstatu utrpení a stal se osvíceným. Nemusíte být přímo buddhistou, abyste si v knize našli to svoje.

Lablynt
08.03.2016 5 z 5

Úžasná a čtivá kniha!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Buddha: Příběh osvícení v seznamech

buddhismus Buddha