Byla jednou jedna řeka přehled

Byla jednou jedna řeka
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427813/bmid_byla-jednou-jedna-reka-j9n-427813.jpg 4 176 176

V zapadlém hostinci na břehu Temže se schyluje k výjimečným událostem. Štamgasti si nad pivem vypravují historky, když tu se rozrazí dveře a v nich stojí cizinec s tělíčkem mrtvé dívenky v náručí. O několik hodin později se dítko opět vrátí mezi živé. Je to zázrak? Kouzlo? Nebo lze vše racionálně vysvětlit? Dívky se chtějí ujmout tři rodiny. Nemůže však patřit všem – a proto dřív, než se ukáže její pravá totožnost, vyplavou na povrch mnohá další tajemství.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Once Upon a River , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Byla jednou jedna řeka. Přihlašte se a napište ho.

zweedy
29.05.2024 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Lidé žijící kolem Temže, do jejichž života na chvíli vpluje dívka nalezená v řece. A i když nemluví, lidé kolem ní si konečně říkají, co se bali vyslovit.

Kaduri
27.03.2023 5 z 5

Krásny príbeh z viktoriánskeho Anglicka.
Tak kľudne, ako plynie rieka, plynie i dej tejto knižky.
Rieka je hlavným motívom i spojivom príbehov jednotlivých postáv.
Je to trošku spoločenský román, trošku detektívka, trošku magický realizmus a je to tak dobre:).
Štýl prerozprávania mierne staromilský v tom najlepšom slova zmysle. V duchu som sa usmievala a hovorila si: "Kto dnes ešte takto píše?"
Odporúčam.

"Po měsících vyprávění a převypravování příběh dosud nenabyl konečného smyslu. Právě naopak, historka o utopené dívence, která zase ožila, byla záhadná, neukončená, vymykala se tomu, jak má vypadat příběh."

"... na konci vět a mezi slovy, když hlasy doznívaly a rozhovor umlkal, v bytostném poklidu, který se tají pod každým vyprávěním, tam připlouvala sama dívenka. Do téhle místnosti, do tohoto hostince, viděli ji mrtvou a viděli ji živou. Bylo to nepoznatelné, neuchopitelné, nevysvětlitelné, jedno bylo přesto jasné: byl to jejich příběh."

Lost Soul
09.12.2022 5 z 5

Ideální vánoční dárek pro vnímavé čtenáře. Podle mě si tato kouzelná kniha zasluhuje větší pozornost. Budu ji určitě doporučovat a obdarovávat s ní své oblíbené čtoucí přátele.

Knižní novinky (5. týden)

26.01.2020

Kniha Byla jednou jedna řeka v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x