Černá kniha komunismu 1. přehled

Černá kniha komunismu 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41766/cerna-kniha-komunismu-41766.jpg 4 28 28

Bestseller věnovaný komunismu, jeho historii a zločinům.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Paseka

Le Livre noire du Communisme , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá kniha komunismu 1.. Přihlašte se a napište ho.

xulij01
06.05.2023 5 z 5

Jak už název napovídá, knížka mapuje zločiny komunismu. V jednotlivých kapitolách zachycuje největší zvěrstva, kterých se dopustil, například velký hladomor v letech 1932 až 1933, Velký teror probíhající v letech 1936 až 1938 atd. Je to solidně napsané, informací se čtenář dozví vcelku dost (na druhou stranu, víceméně každé z kapitol by mohla být věnována samostatná knížka). Na konci každé kapitoly najdeme seznam citovaných zdrojů. Perfektní je, že se tu a tam objeví i třeba doslova citované nařízení některého z vysoce postavených komunistických pohlavárů nebo i vzpomínky perzekuovaných, hned to dává popisu událostí jiný rozměr.

Radostné čtení to každopádně není, je až zarážející, s jakou brutalitou postupovali proti vlastním lidem, deportace celých národů do oblastí, kde nic nebylo připravené, a tudíž to končilo zcela zbytečnými obětmi. Rekvizice zemědělských plodin, které byly určeny na setbu a díky tomu byl v dalších letech vyvolán hladomor

sika444
11.06.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četl, jakmile vyšla. Pokládám ji za jednu z nejdůležitějších historických prací o komunismu. Je to spíš referenční záležitost, ale aby člověk mohl zkoumat příčiny, musí znát následky. A ty jsou strašné.

n.ezn.amy
15.10.2017 5 z 5

zrůdnosti komunismu by si měl přečíst každý pak by snad všechny komunistické strany mohly zmizet v propadlišti dějin

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1999 - Kniha roku Lidových novin