Cesta přehled

Cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28485/cesta-X5e-28485.jpg 4 141 141

Jack London autobiograficky a otevřeně popisuje dobu, kdy patřil k národu hobos. Hobos jsou tuláci, kteří za tmy naskakují na vlaky a překonávají tak ve velkém nebezpečí obrovské vzdálenosti. Autor nás nechává poznat Ameriku 90. let 19. století z té druhé strany. Román o cestě, kterou proslulí američtí hobos žijí jako svůj život.

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Práce

The Road , 1907

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta. Přihlašte se a napište ho.

misssicccka
14.01.2024 2 z 5

Ja jsem asi jeden z mala, pro koho jsou knihy Jacka Londona, utrpeni.
Tulaka jsem nedala, byt jsem se snazila hodne.
Cestu jsem se sebezaprenim docetla.
Je to jako chrlic slov.
Dve hvezdy davam prekladatelskemu kumstu, ne panu spisovateli. Nepopiram tim dokumentarni hodnotu dila, ale ta je pro me to jedine, co to muze prinest.

LukasB.453
06.04.2023 5 z 5

zásadní kniha pro starou generací českého trampingu, která z víkendových lufťáků a výletníků udělala divoké tuláky, pistolníky, westmany a zlatokopy. Jack London se vším všudy, včetně rozvláčného úvodu a diletantského filosofování, ale je to i po stodvaceti letech pecka a "holubicím dál rostou křídla dravců, družstevním rolníkům touha mořeplavců"

Disease
06.03.2023 4 z 5

Jak říkal Oscar Wilde, knihy nejsou morální nebo nemorální, ale dobré nebo špatné. Hodnotím tedy knihu, nikoliv morální hodnoty vagabundů. A kniha se povedla, i když na plnou palbu to není. Palec nahoru paní překladatelce. I když slangové výrazy jsou trochu napříč subkulturami a lokalitami (občas brněnský hantec, občas se hanykuje hantýres ze Žižkova), asi to lépe nešlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta v seznamech

v Právě čtených2x