Cesta k branám Damašku východní Afrikou přehled

Cesta k branám Damašku východní Afrikou
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278064/bmid_cesta-k-branam-damasku-vychodni-afr-SKu-278064.jpg 5 9 9

Kniha přináší strhující příběh mladého páru, který stopem a pěšky procestoval celou Afriku během unikátní cesty trvající dva roky. Živý popis krajního dobrodružství střídají pasáže zamyšlené, kdy autor hledá hlubší pochopení prožívaných událostí na hranici evropského chápání a leckdy i za ní. Filozofické a teologické úvahy směřující k uchopení smyslu jsou odlehčovány vtipnými vsuvkami a poutavým faktografickým popisem, zaměřeným zejména na výjimečná domorodá etnika, mezi nimiž mladý pár prožil mnoho času, ale i na historii, současnost a výhled jednotlivých afrických regionů. Dobrodružná rovina cestopisného románu je okořeněna popisem profesionálního potápění na nejlepších podvodních lokalitách celé Afriky. Čtivý příběh vede k objevení Cesty k branám Damašku, podobné té, kterou před dvěma tisíci lety uskutečnil židovský učenec Šavel z Tarsu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta k branám Damašku východní Afrikou. Přihlašte se a napište ho.

Ailee
07.01.2019

Čteno kvůli výzvě, ale uznávám, že jsem se tím prokousala hopsem hoptam. Což není chyba knihy. Řekla bych, že je dobře napsaná, jen prostě jdou cestopisy úplně mimo mě.

Pethrash
14.03.2018 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšil. Smekám před oběma. Projet tímto stylem Afriku, to chce pořádnou odvahu. A kolikrát to bylo na hraně. Kniha se četla dobře do chvíle, než se autor začal rozepisovat o své náklonnosti k bohu. A tak se stávalo, že jinak čtivě popsaná krásná africká místa, jsou proložena osobními náboženskými myšlenkami, na které jsem nebyl u cestopisu příliš zvědavý. Čím více se blížil konec knihy, tím více tam toho bylo a já jsem se musel přemlouvat ke čtení. Škoda. Jinak fajn počtení s nádhernými fotkami.

zuzana4291
27.04.2016 4 z 5

Kniha je úžasná, velmi inspirativní a úplně jsem autorovi a jeho manželce trochu záviděla....jediná věc, která mi vadila, byly občasné filozofické rozbory.....které někdy byly zdlouhavé a nudnější, ale jinak knihu velmi doporučuji k přečtení, vč. dodaných krásných fotografií, které v knize jsou

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta k branám Damašku východní Afrikou v seznamech

v dalších seznamech1x