Chlapík z pekla přehled

Chlapík z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60811/bmid_chlapik-z-pekla-k1y-60811.jpg 4 36 36

Reprezentativní výbor ze sovětské sci-fi literatury. Obsahuje kromě mnoha povídek i novelu bratří Strugackých, které vyšla už ve slovenštině pod názvem Chlapec z planety Giganda.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chlapík z pekla. Přihlašte se a napište ho.

Adapa
30.08.2023 4 z 5

Velice zajímavá povídková kniha. Měl jsem ji doma v knihovně už dlouho a nějak jsem ji pořád odkládal, že si ji přečtu někdy, někdy, někdy. Pak jsem po ní sáhl a nemohl se začíst. První povídka Helénské tajemství je dost nudná. Druhá, podle které je kniha pojmenovaná, je taková zmatená, že se mi nechtěla moc číst. Pak se postupně začaly objevovat zajímavější povídky.

Za skryté poklady této antologie sovětské sci-fi rozhodně považuji Půl života o únosu Naděždy do vesmíru (nejlepší povídka celé sbírky), Krabi na ostrově, Kulaté tajemství nebo Novinový stánek. Spousta dalších je šílená naivní nudná slátanina jako například Skotská pohádka, Roztržitý Aljoša Sjomin nebo Povídky o cestách časem.

Myslím, že většina těch povídek byla napsána v 50. až 60. letech 20. století a to stáří je na nich poznat. Je krásně úsměvné jak i v daleké budoucnosti všichni berou papírové sešity a píší si tam své deníky, poznámky apod.

Každému milovníkovi sci-fi bych knížku doporučil. Pro ty skryté povídkové perly musím dát čtyři hvězdy i když některé jiné slátaniny tam nešly ani téměř dočíst.

uhoř49
23.05.2021 4 z 5

Za mne tak půl na půl, ale to je u výběrů zcela logické, nikdo se nemůže zavděčit všem a hlavně vším.

jozik_v_tumane
11.03.2021 4 z 5

Hodnotím 4 hvězdy jako průměr textů Strugackých (5) a Bulyčova (3) – komentáře u povídek. Ostatní mě nezajímají.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chlapík z pekla v seznamech

v dalších seznamech1x