Chyť mě, jestli to dokážeš přehled

Chyť mě, jestli to dokážeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24106/bmid_chyt-me-jestli-to-dokazes-S0d-24106.jpg 5 333 333

Autobiografický román podvodníka, který sice nedokončil ani střední školu, ale to mu nijak nebránilo vyrobit si několik vysokoškolských diplomů, přednášet sociologii na univerzitě, nebo pracovat jako dětský lékař v nemocnici. Frank W. Abagnale se dokonce vydával za pilota, což mu umožnilo zdarma cestovat po celém světě. Ale především byl šekovým podvodníkem. Vyrobil na tisíce falešných šeků a okradl řadu bank a institucí nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě. Pět let se mu podařilo unikat policii, až ve Francii byl zatčen a uvězněn. Osudy Franka Abagnaleho se nechal inspirovat i Steven Spielberg a natočil o něm poměrně úspěšný film.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Catch Me If You Can , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chyť mě, jestli to dokážeš. Přihlašte se a napište ho.

Sitting-Bull
včera 5 z 5

Film jsem znala, dokonce jsem jej viděla snad 3x, což je na mě a můj vztah k filmům opravdu hooodně. Pak jsem zjistila, že i k tomuto báječnému filmu existuje kniha. No a protože knihy se mi většinou zamlouvají více, než jejich filmová ztvárnění, zněl úkol jasně. Poctivě musím přiznat, že toto není z těch knih, které válcují film, ale zároveň to ani není kniha, kterou by válcoval film. Prostě jejich úroveň je velmi vyrovnaná a film se předlohy drží velmi úzce. Jinými slovy - bavila jsem se stejně královsky, jako u filmu a vůbec nevadilo, že už to znám. :-)

Verika
28.05.2024

Kniha mě bavila víc jak film, dobře napsaná, čtivá. Žasla jsem, co všechno Frankovi vyšlo, jak dokázal všechny kolem sebe podvádět.
Jsem pro to, aby vězení bylo vězení a ne žádná dovolená, ale podmínky ve francouzském vězení bych nikomu nepřála.

Timkim
17.04.2024 4 z 5

Ačkoliv filmové zpracování neznám, mám povědomí o tom, že existuje. Knížka je to velmi zajímavá a v mnoha ohledech i poučná. Člověk se musí pozastavovat nad tím, jak primitivní zabezpečení dříve měli. Líbil se mi vývoj od malých "porcí" k pořádaným " úlovkům". Nicméně, ve 2/3 knihy už byl modus operandi únavný. Každopádně zajímavá fikce s reálnými základy. 85%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chyť mě, jestli to dokážeš v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x