Čierny kruh: Koniec mafie přehled

Čierny kruh: Koniec mafie
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419612/bmid_cierny-kruh-KHE-419612.jpg 4 58 58

Čierny kruh série

< 3. díl

Leto 2003. Mafia deväťdesiatych rokov stráca moc. Čo však prichádza namiesto nej? Čerstvo vyštudovaný Milan Ostrý nastupuje do úradnej funkcie. Pracuje nielen pre mafiánskeho bossa Petra Štarcha, ale aj pre vplyvného skorumpovaného úradníka Alexandra Vokoša. Lenže v jednom meste nemôžu byť dvaja vládcovia... Schyľuje sa k veľkej zrážke a Milan sa ocitá medzi mlynskými kameňmi. Čím viac spoznáva odvrátenú stranu moci, tým rýchlejšie stráca zem pod nohami. Ktorá cesta vedie k naplnenému životu a ktorá do zatratenia? Devädesiate roky sa skončili, doba sa zmenila. V podsvetí sa už tak nestrieľa, no stále ide o krk. Stávky sú vysoké, čierna hra berie nielen život, ale aj dušu. Jozef Karika tentoraz prináša veľký román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom, úspechom a pádom, minulosťou a súčasnosťou nášho štátu aj o križovatke, na ktorej sme sa ako spoločnosť ocitli.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierny kruh: Koniec mafie. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
26.05.2024 audiokniha 5 z 5

Spravodlivosť je slepá!
„Hrdinov sú plné cintoríny, lenže tie sú aj plné zbabelcov.“

V poradí šiesta dávka mafiánskeho napätia v podaní Jozefa Kariku, ktorý ma opäť nesklamal. Téma je daná názvom. Dej sa presunul do 21. storočia a pripomenie nám aj známe postavy z minulých dielov, takže sa dozvieme, čo sa zmenilo v ružomberskom podsvetí. Príbeh plný nečistej hry, zvrátenej politiky, krutosti, nemilosrdnosti, brutality, cynizmu, zrady, intríg, falošného priateľstva i smútku. Na mojej strane maximálna spokojnosť, rovnako tak s audio verziou v podaní Petra Sklára.

Kortez
04.04.2024 5 z 5

Audiokniha ako inak, skvele načítaná pánom Petrom Sklárom. Pútavo a svižne napísaný príbeh z malého slovenského mesta o malých slovenských mafiánoch. Rád by som na túto tému čítal ďalšie a ďalšie pokračovania...

janina66
03.05.2023 4 z 5

Ačkoli se závěrečný díl jmenuje Koniec mafie, tak zdaleka nekončí. V tomto díle vyjímečně děj plyne jen z pohledu mladého Milana, syna Luboše Ostrého.
Tak trochu očekávaný konec. Líbila se mi zmínka o Michalovi Harvanovi a Vojtěchovi. O nich jsem trilogii poslouchala před touto. Byla daleko zajímavější.
Pozor spoiler: zrádný Vokoš a boss Peter opět na ně nedošlo.

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Kniha Čierny kruh: Koniec mafie v seznamech