Čingischán přehled

Čingischán
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49034/bmid_cingischan-P8e-49034.jpg 4 40 40

Kniha o velkém sjednocení Mongolů pod silným vedením Čingischána a následné tažení za čínskou zeď. Ve své době jedna z největších říší světa.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Dschingis-Chán , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čingischán. Přihlašte se a napište ho.

flyingandie
22.04.2021 5 z 5

Recept na dobrou knihu je jednoduchý. Vemte si popis života Čingischána z Wikipedie a napište kolem něj příběh. Skromné kapitoly líčící intriky a úklady jednoho z největších velikánů dějin lidstva. Skvělé promyšlené strategie dobývání nových zemí, spojené s prozíravostí a předvídatelností. Jak dokázalo táhnout půl milionové vojsko s 2 miliony koní přes celou poušť a hory Pamíru? I na to měl Čingischán odpověď. Na celou Asii se teď dívám jinou optikou - optikou kolem roku 1200.

Luigi1
25.05.2020 5 z 5

Jedna z moc krásných pojetí velké osobnosti v podobě Čingischána,který se snažil sjednotit rody mongolů.Moc pěkné doporučuji si přečíst a zamyslet se nad touto myšlenkou,která opět dala za pravdu,že rúzné národnosti nevytvoří jednotu.Tento konec čeká i Evropskou Unii(vedení),která si hraje na otce a matku a nařizují pro svůj prospěch nevýhody pro ostatní státy(likvidace Česka:zemědělství,těžký a lehký průmysl,potravinářství atd....)

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Promiskuitní, krutý velikán, který sjednotil mongolské kmeny v jeden národ. Vynikající stratég a vojevůdce. Mistrné ztvárnění člověka posedlého mocí a touhou po oddanosti druhých a jejich podrobení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čingischán v seznamech

v dalších seznamech1x