Co nosili s sebou přehled

Co nosili s sebou
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89273/bmid_co-nosili-s-sebou-y9G-89273.jpg 4 41 41

Soubor jednadvaceti povídek a novel z války ve Vietnamu z pera amerického autora, veterána této války. Bez nabubřelosti a patosu sugestivně líčí autor utrpení mladíků, kteří měli z rozhodnutí své vlády v jihovýchodní Asii hájit nejvyšší ideály západní demokracie a záhy zjistili, že bojují ve špinavé válce, která tyto ideály pošlapává. Středem jeho zájmu je konkrétní lidské jednání tváří v tvář smrti a okamžik poznání hodnoty života, s nímž je třeba nakládat odpovědně. Doslov „O'Brienova vytrvalá pouť ve stopách pravdy“ napsal Marian Siedloczek.... celý text

Literatura světová Povídky Válečné
Vydáno: , Votobia

The Things They Carried , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Co nosili s sebou. Přihlašte se a napište ho.

Tilikum
20.08.2023 3 z 5

Spíše soubor osobních prožitků než sbírka povídek. Nicméně brutalita války a idiocie vojákl, kterou zákonitě přináší, je vykrelsena efektně.

luke442
29.03.2021 3 z 5

Autor v knize krom pribehu popisuje sve osobni zazitky, pocity a komentare. Mnohdy myslenkama zabrouzdava do detstvi a casto se opakuje. Byt nektere pribehy byly zajimave, osobne me tento styl nesedi. Mam radeji uceleny silnejsi pribeh.

MaKolar
27.05.2020 4 z 5

Úžasná kniha. Výpověď jedné generace, kde autor vypráví svoje zážitky a pocity z pohledu mladého muže ve válce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Co nosili s sebou v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech5x