Daleká cesta za domovem přehled

Daleká cesta za domovem https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/622/bmid_daleka-cesta-za-domovem-NQ4-622.jpg 5 377 377

Daleká cesta za domovem série

Příběh skupinky králíků, kteří se vydávají na dalekou cestu za novým domovem a za svobodou. Celý příběh je o skupince odvážlivců, kteří vytuší smrtelné nebezpečí a opustí svůj domov. Vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu. Když se přátelé dostanou na místo, které by mohlo být jejich novým domovem, zjistí, že i přes zdánlivé bezpečí se jedná o smrtelnou past. Když se jim podaří uprchnout a vybudovat nový domov, čekají je další obtíže, jaké si jen stěží dovedeme představit. Ale hrdinové příběhu i přes vlastní bezbrannost vítězí díky své prohnanosti nad každým nebezpečím a nepřítelem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Watership Down , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daleká cesta za domovem. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
29.01.2024 5 z 5

"Milujte zvířata, bůh jim dal počátek myšlenky a pokojnou radost, neprotivte se myšlence boží. Člověče, nevynášej se nad zvířata, jsou bez hříchu, kdežto ty ve své vznešenosti poskvrňuješ zemi svým příchodem na ni a necháváš za sebou ohavnou stopu." Dostojevskij: Bratři Karamazovi

"Na světě je strašně zla."

"Všechno zlo pochází od lidí," řekl Cesmína. "Ostatní elil dělají jen to, co dělat musí, a Frix je řídí, tak jako řídí nás. Žijí na zemi a potřebují jíst. Kdežto lidé si nedají pokoj, dokud nezničí celou zemi a nevyhubí všechna zvířata."

"Jahodník se mi snažil pomoct, jak to jen šlo. Moc hezky promluvil o slušnosti a solidaritě, které jsou zvířatům vlastní. 'Zvířata se nechovají jako lidé,' řekl. 'Když musí bojovat, bojují; a když musí zabíjet, zabíjejí. Ale nelámou si hlavu vymýšlením, jak jiným život ztížit a jak jim ublížit. Zachovávají si vždy svou důstojnost a zvířeckost.'"

Pro děcka dobrodružný příběh o králících, chvílemi poměrně drsnějšího charakteru; pro dospěláky filosofický traktát, chvílemi poměrně drsnějšího charakteru. Nabitý informacemi. Úžasné pro obě skupiny.

Jankaa
06.09.2023 5 z 5

Asi od třetiny jsem tušila, že tohle bude srdcovka. Po dočtení to vím jistě.
Dlouho mě takhle knížka nedostala do kolen. Atmosféra, napětí, příroda a obrovské přátelství a já napjatá jak kšandy. Nevím, co víc dodat. Skvělá knížka.

Covid2020
04.06.2023

Moje partnerka se pustila do čtení knihy a když jsem to jen omrkl řekl jsem co to čteš za blbost. Pak mně o tom něco řekla a zjistil jsem že je to úžasná kniha. Žádný příběh z historie, žádná detektivka atp.
Hodnota knihy tkví v tom že působí velmi pozitivně na psychiku, zahání stres atp. Příběh většinou probíhá podle představ čtenáře,nakonec vždy dobře dopadne a to je balzám na lidskou duši. Je to něco jako nervák Harry Poter, ale mnohem klidnější a čtivější. Knihu hodnotím velmi pozitivně.

Knižní novinky (4. - 17. června)

04.06.2018

Věc může být pravda a stále být zoufalá pošetilost.

Kniha Daleká cesta za domovem v seznamech

v Právě čtených18x
v dalších seznamech14x