Prima sezóna přehled

Prima sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16463/bmid_prima-sezona-mWd-16463.jpg 4 862 862

Danny Smiřický série

Povídky o životě středoškoláka, prožívajícího první lásky, opojení jazzovou hudbou – to vše je zasazeno do dramatických událostí 2. světové války.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prima sezóna. Přihlašte se a napište ho.

Galadwen
26.04.2024 4 z 5

U knih, jako je tato, přemýšlím, kdo a proč asi rozhoduje, který autor je budoucí "klasik" hodný čítanek a maturitních seznamů, a který "béčková" nebo "okrajová" literatura. Protože Škvoreckého povídky v Prima sezóně mají doslova stejný námět i průběh, jako kdejaká americká středoškolská komedie: puberťák chce dostat holku (jakoukoliv) do postele. A jak nejsem dospívající, hormony zmítaný jinoch, všechny ty obdivované zadečky a kolínka mi celkem záhy začaly lézt krkem.
Neříkám, že je to špatně napsané nebo bez vtipu, hodnotím vysoko, čtyřmi hvězdičkami, kdysi se mi dobře četl i Tankový prapor a v méně vzdálené minulosti Smutek poručíka Borůvky, ale kde je ta nadstavba oceňovaného autora? Co mají tahle knihy vlastně "navíc"?

Terezka17
06.02.2024 2 z 5

Tak tento rok bude čtenářská výzva asi dost zajímavá, ale od toho je to výzva. Oproti Zbabělcům je Prima sezóna nic moc a Danny mi přišel nesnesitelný, asi stejně jako těm 23 děvčatům, které uháněl.

Nejlépe hodnotím povídky Zimní příhoda a Vyhlídka z věže. V každé další povídce se našlo něco, co mě pobavilo, ale neskutečně se to táhlo a nemohla jsem se dočkat konce.

Ticiana
16.01.2024 4 z 5

Kniha mela spad, libilo se mi to :) Chudak Danny ale nemel moc stesti. Pohodova knizka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prima sezóna v seznamech

v Právě čtených10x