Darling Venom přehled

Darling Venom https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523381/bmid_darling-venom-65145df55db57.jpg 5 45 45

Na Valentína som nemala byť na tej streche. Nemal tam byť ani Kellan Marchetti, školský čudák. Stretli sme sa na pokraji konca svojich životov. Roztrhané nitky našich tragédií sa nejakým spôsobom zamotali a zviazali do nepravdepodobného puta. Spoločne sme sa rozhodli neskočiť a uzavreli sme dohodu, podľa ktorej budeme jeden druhého kontrolovať na každého Valentína, až kým sa neskončí škola. V rovnakom čase. Na tej istej streche. Dve nepokojné duše. Svoj sľub sme dodržiavali tri roky. Počas štvrtého roka sa Kellan rozhodol a ja som sa musela vyrovnať s následkami. Keď som si myslela, že sa náš príbeh skončil, začal sa iný. Hovorí sa, že aj keď všetky príbehy lásky vyzerajú rovnako, chutia inak. Môj bol plný jedu, hanebný a poznačený šarlátovými jazvami. Volám sa Charlotte Richardsová, ale môžete mi hovoriť Venom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

Darling Venom , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Darling Venom. Přihlašte se a napište ho.

MarKy95
05.03.2024 4 z 5

Takové depresivní ale přesto pěkné čtení.

E.T.007
15.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Po stranu 74 to bolo super, hltala som slovo za slovom. Potom Kellan zomrel, na scéne sa objavil Tate a moje nadšenie trochu ochablo. Tate je totiž ten typ mužského hrdinu, ktorý ma sakramentsky irituje. Ale príbeh ma stále bavil, hoci to už začalo kolísať medzi piatimi a štyrmi hviezdičkami.

Keď Reagan doslova prinútila Charlotte ísť na gynekologické vyšetrenie a dokonca jej sama dobavila gynekológa – koho iného ako Tatea, hoci sa uňho čakalo v poradovníku celé mesiace –, len som si vravela: To fakt?! Odkedy sa šéfky takto angažujú v súkromných záležitostiach svojich zamestnankýň?

A to, čo sa v tej ambulancii počas toho vyšetrenia dialo... V hlave mi dunelo dvojité: TO FAKT?!
Chodím na gynekológiu a nikdy som počas vyšetrenia nebola ani len vzrušená, nie že by som sa počas neho dokonca spravila. Poriadna haluz, čo vám poviem? Alebo skôr kravina.
Tu už som bola rozhodnutá pre štyri hviezdy, bez debaty.

Ale ono sa to kazilo ďalej... Napríklad týmto Tateovým vyhlásením:
„Nezaujímal ma tvoj sexuálny život, pretože si bola pacientka. Zaujímam sa oň ale preto, lebo ti chcem vyšukať mozog, kým nestratíš schopnosť chodiť rovno.“

A ten istý idiot jej potom povedal: „Takto ťa o panenstvo nepripravím, ale strčím ti ho do úst.“
Och, Tate, ty si taký ohľaduplný... vravela som si v duchu, gúľajúc očami nad tým hrozným romantikom.

Čo ma na knihe najviac sklamalo, bolo to, že Charlotte sa zmenila na chuderu, ktorá žobre o bozk, o sex atď.

Tate jej povie: „Teraz ťa pobozkám.“
A ona na to: „Áno, prosím, urob to.“

Alebo: „Prosím, strč do mňa aspoň špičku svojho vtáka. Prosím, Tate, strč do mňa aspoň jeho špičku.“

Práve tieto veci mi neskutočne liezli na nervy a kazili zážitok z knihy, ktorá by sa mi inak páčila omnoho viac. Bez nich by mala kniha o minimálne 200 strán menej, ale pre mňa by získala na hodnote. Nehovoriac o tom, že posledných asi 150 strán som mala dojem, že to autorka celé zbytočne príliš naťahuje, až ma to už celé začínalo nudiť.

A tak som dospela k rozhodnutiu, že dám knihe len tri hviezdy.

Mimochodom, napriek varovaniu je kniha vhodná aj pre citlivejšie povahy. Nerozoberajú sa tam samovražedné úmysly ani samotná Kellanova samovražda. A aj sebapoškodzovanie je spomenuté len tak medzi rečou.

Matri
12.02.2024 5 z 5

"Chutila ako sladký jed. Venom.
Teplý, ľahký a snový.
Smrteľne toxický.
Nádherne návykový."

Pred čítaním som mala o knihe asi toľko vedomosti, že zahŕňa ťažšie témy, mala by byť depresívna, ale romantická...
Po prečítaní viem, že depresiu nemám, ale naopak, som obohatená o úžasný čitateľský zážitok!

Hoci kniha rozoberá témy samovraždy, šikany, straty blízkych, alkoholizmus, závislosť na drogách, ťažkých výčitiek svedomia - bolo to pre mňa prekvapivo až poetické čítanie. Text v sebe ukrýva toľko krásnych myšlienok!

Stredoškoláčka Charlie, ktorú trápia jej vlastní démoni minulosti stretáva v noci na streche školy školského čudáka Kellana. Kell je pankáč, samotár a oni sa tej noci spriatelia. Stretli sa náhodou, ale ich stretnutie ich oboch nenávratne zmenilo.
Ak nechcem prezrádzať dej, mala by som sa zastaviť :) ale...
O pár rokov neskôr do deja vstupuje Kellanov straší brat Tate.
Vekový rozdiel, nekonečné popieranie vzájomnej príťažlivosti, výčitky svedomia - to všetko ich drží od seba a predsa sa snažia uzdraviť jeden druhého.
Koniec bol taký, aký som dúfala. Aj s Terryho priznaním, ktoré som tušila a naozaj očakávala :))
Ja ten príbeh milujem a z celého srdca Odporúčam!!!

"Toto nie je začiatok niečoho,“ varoval ma Kellan. „Ak niečo, tak koniec... “

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Darling Venom v seznamech

Parker S. Huntington